„Nerka” zostanie oddana na pewno do 20 grudnia

4 listopada, na spotkaniu w DK Strzecha, prezydent Mirosław Lenk zapewnił, że termin oddania „nerki” zostanie dotrzymany.

- reklama -

Z wypowiedzi kierownika budowy i inspektora nadzoru, rondo na skrzyżowaniu ulic Londzina – Kozielska – Mariańska – Głubczycka zostanie oddane około 15 – 20 grudnia – powiedział prezydent Mirosław Lenk na spotkaniu z przedsiębiorcami. Istnieją też realne przesłanki, że roboty potrwają krócej niż to określa harmonogram pod warunkiem, że dopisze pogoda i nie będzie nieprzewidzianych zdarzeń – poinformował Lenk powołując się na informację uzyskaną od kierownika robót.

 

 

Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Najważniejsze prace zostały już wykonane. Obecnie prace są na takim etapie, że właściwie pozostało już tylko wylanie asfaltu. Na tym etapie prac, nawet gdyby padał deszcz, to nie będzie dużą przeszkodą. Po wylaniu asfaltu do wykonania pozostaną już tylko drobiazgi.

 

Prezydent zapewnił również, że miasto nie pozostawi bez pomocy właścicieli sklepów i zakładów usługowych, jednak pomoc będzie określana indywidualnie. Nie można określić zakresu pomocy w sposób zbiorowy ze względu na to, że jedni są właścicielami i płacą podatek od nieruchomości, inni dzierżawcami, a jeszcze inni płacą czynsz – stwierdził prezydent. Miasto nie ma możliwości całkowitego pokrycia poniesionych przez przedsiębiorców strat, jednak gmina ma obowiazek pomocy – obiecał Lenk – w grudniu, bądź na początku stycznia wnioski, które wpłyną lub już wpłynęły do urzędu miasta, zostaną rozpatrzone. Zobacz również  Handlowcy z Londzina liczą straty.

 

 

Uczestnicy spotkania zadali prezydentowi pytania m.in. na temat parkingu przy ul. Londzina za DK Strzecha. Zgodnie z projektem użyty materiał nie pozwala tam parkować pojazdom ponad 5 t, a przecież muszą tam wjeżdżać chociażby śmieciarki, czy samochody dostawcze. Na tym etapie budowy powinno się zmienić decyzję – wnioskowano – ponieważ byłoby to duże ograniczenie dla przedsiębiorców.

 

Innym problemem zgłoszonym na spotkaniu było skrzyżowanie ulicy Londzina z Reymonta, w miejscu gdzie jest znak stopu. Pomimo prowadzonych w pobliżu robót, nadal płynność ruchu na tym skrzyżowaniu nie ulegnie poprawie. Prezydent Lenk poinformował, że w przyszłym roku bedzie prowadzony remont ulicy Reymonta, wówczas miasto włączy się, by rozwiązać ten problem.

 

Przejście dla pieszych od strony apteki jest miejscem bardzo niebezpiecznym i nadal takie pozostanie, jeżeli się z tym nic nie zrobi, zwrócili uwagę uczestnicy spotkania. Ten problem jest zgłaszany od kilkunastu lat i nikt na to do tej pory nie zareagował. Zaproponowano prezydentowi, aby zrezygnować z dwóch przejść dla pieszych na odcinku od „nerki” do skrzyżowania z ulicą Reymonta, a zrobić jedno przejście z sygnalizacją świetlną. Inną propozycją było położenie pustej rury pod przejściem dla pieszych na ul. Londzina od strony apteki po to, by w przyszłości, robiąc syganizację świetlną nie rozkopywać nowo położonej nawierzchni.

 

Prezydent M. Lenk zanotował sobie zgłoszone wnioski i uwagi, i obiecał, że to co będzie możliwe, zostanie zrealizowane.

 

/w/

- reklama -

11 KOMENTARZE

 1. Panie Prezydencie. Proszę sobie przypomnieć interwencje radnych Niewrzoła i Flegera na forum poprzedniej rady miasta w sprawie oświetlenia ulicznego ul. Mikołaja gdzie nie ma ani jednej lampy. Wówczas Pani naczelnik Sobocińska obiecała , iż zostanie to uwzględnione przy budowie ronda – nerki.Temat został poruszony też na łamach Nowin Raciborskich.
  Czy oby nie zapomniano o tym. Jeszcze jest czas aby wykonać taką instalację z ostatnią lampą na końcu ulicy aby oświetlała również wejście na Plac Kościelny.
  Dlaczego obecnie kiedy panuje jeszcze dobra, bezdeszczowa i bezśnieżna pogoda nie oświetla się terenu budowy
  i nie prowadzi się prac conajmniej do godz. 20,00, Teraz o 16,30 wszyscy schodzą z budowy. Obawiam się , iż zabraknie czasu na dotrzymanie terminu do 20 grudnia- chyba , że 2009 roku.

 2. przy takim paraliżu jaki panuje w Raciborzu powinni pracowac na 3 zmiany i prace powinny trwać 24/h, to jest najważnijesza droga przelotowa i powinna być maksymalnie zrobiona jak najszybciej.

 3. Witam
  Normalnie pisze po śląsku i z humorem ale w tej sprawie nie ma do śmiechu
  Chodzi o budowe nerki ,byłem zobaczyć postep prac i na papierze ta nerka jest piękna wszystko ładnie narysowane od cyrkla .
  Jednakże po przybyciu na miejsce budowy i obejrzeniu jak tam jest wąsko stwierdzam że projektant conajmniej miał źle ustawiony cyrkiel i projektował to bez wyobraźni .
  Proszę każdego z was by stanął na ulicy od strony odrostrady i wyobraźił sobie że jest kierowcą tira i musi się dostać w kierunku na Opole ,skrecenie w ten wąski pas 30 tonowym tirem graniczy z cudem ,ten kierowca będzie musiał zwolinć praktycznie do zera żeby wymanewrować ,gdyby nie mał wspomagania kierownicy to musiałby mieć muskle jak jakiś ciężarowiec ,czyż nie możnabyło złagodzić te łuki przez zmniejszenie tych stref trawników , po co takie szerokie pasy oddzielające ,wiem moge sobie pisać nawet jakby ktoś mnie poparł to nic się nie zmieni bo krawężniki już położono ,kanalizacja skończona ,dlaczego nikt tego nie zauważył wcześniej że ten projekt wymaga poprawy ,tak samo za mostem na Oborze po co te pasy ruchu takie wąskie i wymyslne a pasy zieleni tak szerokie .Kolejny bubel ,a miało być tak pięknie ,jeszcze to można zmienić ,poprzesuwać ,złagodzić zakręty ,przesunąć termin oddania dopłacić kilka tysięcy zł ,i niech będzie dobrze ,ale wiem że nikt tego nie zmeini zasłoni się że prawo nie pozwala na zmiany w trakcie realizacji ,ale jakby to była inwestycja prywatna ,czy ktoś pozwoliłby sobie na zrobienie bubla ?

 4. Ty Co Napisoł Że Ta Nyrka Powinno Być Juz Byc Zrobiono To Zaproszom Do Łopaty ,my Zawsze Rano O Siodme Zaczynomy I Jak Pofachlujesz Tom Hercowom Do Połednia I Nie Bydziesz Mieć Plynckyrzow Na Dupie To Możesz Se Wypowiadac ,

 5. I znowu sie nie udało. W południe jeszcze leżały kupy pisku i nie wiadomo czego jeszcze. A tak na marginesie, jeszcze rondo nie zostało oddane do uzytku, a oznakowanie poziome (strzałki) już wymagają odnowienia, bo niektórych już w zasadzie nie widać

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here