Uroczysta sesja Rady Powiatu

7

12 listopada w raciborskim Muzeum odbyła się sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaki "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego".

W uroczystej sesji udział wzięli między innymi radni obecnej jak i poprzednich kadencji, wójtowie gmin powiatu, dyrektorzy placówek podległych powiatowi. Podczas sesji przewodniczący Rady Powiatu Norbert Mika przedstawił funkcjonowanie radnych na przestrzeni lat. Zaś starosta Adam Hajduk w swoim przemówieniu wspomniał o przedsięwzięciach powiatu, jak budowa szpitala czy  remont zamku. Ważną częścią sesji  było wręczenie odznaki "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego". W związku z obchodami X-lecia utworzenia Powiatu Raciborskiego Rada Powiatu zdecydowała o nadaniu odznaki "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego” następującym osobom:  Markowi Bugdolowi, Małgorzacie Burek, Marianowi Ciszkowi, Gerardowi Czechowi, Adamowi Hajdukowi, Krzysztofowi Kowalewskiemu, Mirosławowi Lenkowi, Henrykowi Pankowi, Henrykowi Siedlaczkowi, Krystynie Słotwińskiej, Józefowi Stukatorowi, Grzegorzowi Utrackiemu, Wilhelmowi Wolnikowi, Jerzemu Wziontkowi.

- reklama -

 

 

W imieniu odznaczonych glos zabrał Wilhelm Wolnik, który podziękował za pamięć oraz podkreślił, że powiat zawsze miał na uwadze człowieka.

 

Uroczystość uświetnił koncert Olgi Prochazkovej, solistki Opery Teatru Śląskiego w Opawie. Akompaniował jej na fortepianie Franciszek Schmidt z Opawy. Jak mówił Norbert Mika, ich występ nie był przypadkowy, gdyż w Muzeum, gdzie odbywała się sesja znajdują się szczątki dawnych włodarzy z Raciborszczyzny i Opawy. 

 

 

Rada Powiatu na październikowej sesji przyjęła uchwałę w sprawie nadania odznaki "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego”. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, mając na uwadze wkład wyżej wymienionych osób  w rozwój powiatu postanowiono ich wyróżnić "formą publicznego uhonorowania w uznaniu zasług oraz osiągnięć podczas ośmioletniej pracy, na rzecz mieszkańców ziemi raciborskiej, jak również docenienia osobistego zaangażowania w rozwój Powiatu Raciborskiego".

 

Reformą administracyjną w 1999 roku wprowadzono trójstopniową strukturę podziału terytorialnego. Oprócz województw rządowo-samorządowych i istniejących od 1990 roku gmin, powstały powiaty. Osoby, którym nadano odznaki, w drodze wyborów, jakie odbyły się 11 października 1998 roku zostały pierwszymi reprezentantami mieszkańców ziemi raciborskiej w radach powiatu, niektórzy z nich zasiadali w Radzie Powiatu Raciborskiego, jedną lub dwie kadencje. Osoby M. Bugdol, M. Burek, M. Ciszek, G. Czech, R. Głowski, K. Kowalewski, H. Panek, K. Słotwińska, G. Utracki, W. Wolnik, J. Wziontek pełniły funkcję radnego Powiatu Raciborskiego w dwóch kolejnych kadencjach obejmujących lata 1998-2002 oraz 2002-2006. Z kolei osoby A. Hajduk, M. Lenk, H. Siedlaczek, J. Stukator pełniły funkcję radnego Powiatu Raciborskiego kadencji 1998-2002 i w kolejnych latach kontynuowały działalność na rzecz powiatu.

 

/KJ/

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, mając na uwadze wkład wyżej
  wymienionych osób w rozwój powiatu postanowiono ich wyróżnić „[b]formą
  publicznego uhonorowania w uznaniu zasług oraz osiągnięć podczas
  ośmioletniej pracy, na rzecz mieszkańców ziemi raciborskiej, jak
  również docenienia osobistego zaangażowania w rozwój Powiatu
  Raciborskiego[/b]”.

  no wypisz wymaluj, nasz starosta Hajduk plus paru innych. Wielkie Brawa! [b]WIELKIE![/b]

 2. Wszystko pieknie, ale dlaczego obok zdjec nie ma podpisu kto jest na nim? Przeciez nie szyscy musimy znac naszych zasluzonych „prominentow”. Bylaby okazja ich poznac!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here