Konkurs „Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego” rozstrzygnięty

0

12 listopada w starostwie powiatowym w Raciborzu, odbył się Finał Powiatowy Konkursu "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" dla uczniów gimnazjów.

Konkurs z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie objął patronatem starosta raciborski. W finale wzięło udział 39 uczniów z trzynastu gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego, zwycięzców eliminacji szkolnych. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień związanych pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

- reklama -

 

Laureaci w kategorii indywidualnej:

 

I miejsce – Marcin Lasak – 34 pkt,
II miejsce – Maciej Somerla – 33 pkt,
III miejsce – Damian Płaczek – 33 pkt,
IV miejsce – Martyna Harnasz – 32 pkt,
V miejsce – Łukasz Herber – 31 pkt.

 

Laureaci w kategorii drużynowej:

 

I miejsce – Gimnazjum w Tworkowie – 94 pkt,
II miejsce – Gimnazjum w Rudach – 92 pkt,
III miejsce – Gimnazjum w Nędzy – 91 pkt.

 

We wrześniu i  październiku na terenie trzynastu placówek gimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego przeprowadzono pierwszy etap konkursu. Celem konkursu było propagowanie zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy rolniczej wśród młodzieży gimnazjalistów oraz promocja wyróżniających się uczniów zainteresowanych poprawą stanu bezpieczeństwa przy pracy rolniczej. Do udziału w pierwszym etapie konkursu zgłosiło się ok. 450 uczestników – uczniów szkół gimnazjalnych. Trzydziestu dziewięciu zwycięzców eliminacji szkolnych przeszło do drugiego etapu, na szczeblu powiatowym (po trzy osoby z każdego gimnazjum).

 

Konkurs "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Katowicach, Śląską Izbę Rolniczą i Państwową Straż Pożarną w Raciborzu.

 

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Katowicach, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach, Bank Gospodarki Żywnościowej w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Zakłady Przemysłu Cukierniczego "MIESZKO" S. A. w Raciborzu oraz Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here