GIMASTYKA NA WESOŁO

0

      
„Uczyć przez zabawę” – ta zasada obowiązująca w dydaktyce przedszkolnej pozwala nauczycielowi na wszechstronny rozwój dziecka.

- reklama -

       

W celu uatrakcyjnienia zajęć w grupie dzieci 4-5 letnich wprowadziłam nowe metody zabaw i ćwiczeń gimnastycznych. Należą do nich: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Rudolfa Labana, Metoda Kniessów
i Orfa. Ich celem jest doświadczanie przez dzieci ruchu, kontaktów emocjonalnych, fizycznych i społecznych. Zabawa, muzyka, ruch to podstawowe rodzaje działalności małego dziecka. Staram się prowadzić zajęcia tak, aby każde dziecko mogło wykazać się inwencją twórczą, pomysłowością. Dzieci bardzo lubią „Gimnastykę na wesoło”.
Radosny, swobodny nastrój utrzymujący się w czasie gimnastyki i wypowiedzi moich przedszkolaków po zajęciu: „kiedy znowu będzie ta fajna gimnastyka?” rozwiały moje obawy co do słuszności wprowadzania nowych metod i niekonwencjonalnego podejścia do ćwiczeń.

Od miesiąca listopada ćwiczenia prowadzone nowymi, atrakcyjnymi dla dzieci metodami będą obserwować studenci PWSZ w Raciborzu


mgr Henryka Brajtszedel

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here