Gwiazdka Serc dla nielicznych

2

W tym roku w związku z tym, że Gwiazdka Serc odbędzie się w "Strzesze" będzie mogło ją zobaczyć o dwie trzecie mniej osób niż w latach poprzednich.

Gwiazdka Serc co roku odbywała się w budynku RCK przy ul. Chopina. Jednak w tym roku ze względu na remont nie może się tam odbyć. Wobec tego podjęto decyzję, aby zrobić ją w D.K. "Strzecha". Jak podkreśla Stanisław Biel prezes Zarządu Raciborskiej Izby Gospodarczej, która jest organizatorem Gwiazdki, nie ma na dzień dzisiejszy większej sali w Raciborzu, gdyż hala OSiR-u również jest w remoncie. – Zastanawialiśmy się, czy nie przenieś jej wobec tego do innego miasta, ale doszliśmy do wniosku, że to nie jest dobry pomysł – mówi. – Tutaj jest odpowiedni klimat – dodaje.

- reklama -

 

W chwili obecnej pozostało około 20 biletów na balkonie, gdyż na salę widowiskową zostały już wszystkie sprzedane. Łącznie biletów było około 250.

 

Gdy Gwiazdka odbywała się w budynku RCK przy ul. Chopina to mogło w niej wziąć udział około 750 osób. Jednak bilety były sprzedane zwykle już przed imprezą. Przykładowo w roku ubiegłym Gwiazdka Serc odbyła się 14 grudnia, a bilety były już sprzedane 25 listopada.

 

W związku ze znacznie mniejszą liczbą biletów w tym roku wprowadzono – jak mówi Biel – limity zakupu biletów czy to dla występujących, czy dla zakładów pracy. Dodatkowo podniesiono cenę biletów. W zeszłym roku kosztowały 40 i 30 zł, a w tym 50 i 40 zł.

 

W tym roku – jak przyznaje Stanisław Biel – w ramach Gwiazdki Serc powinna się uzbierać suma około 10 tys. zł. – Niestety dochód ze sprzedaży biletów będzie znacznie mniejszy niż w latach poprzednich. Prowadzimy jeszcze rozmowy ze sponsorami – tłumaczy. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy udało się zebrać 20 tys. zł. Pieniądze trafiły do Hospicjum św. Józefa.

 

VIII edycja Gwiazdki Serc pod hasłem "Co się stało naszą klasą" odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.00 w D.K. „Strzecha”.

 

Zobacz również VIII edycja Gwiazdki Serc pod hasłem "Co się stało naszą klasą".

 

/KJ/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here