Zakończenie projektu ,,Powalczmy o uśmiech dziecka!…”

15 grudnia zakończono projekt ,, Powalczmy o uśmiech dziecka! – program wpierania dziecka i rodziny na terenie powiatu raciborskiego”.

Program szczególnie uwzględniał rodzicielstwo zastępcze poprzez zbudowanie modelowej sieci wsparcia w ramach partnerstwa publiczno – społecznego. Zakres rzeczowy zadania był realizowany dzięki współpracy Starostwa Powiatowego, Stowarzyszenia Przyjaciół Człowieka ,,TĘCZA” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu. Powiat ponadto umożliwił realizatorom programu możliwości konsultacji i uzyskania pomocy merytorycznej ze strony pracowników poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Raciborzu, która jest jednostką organizacyjna powiatu.

- reklama -

 

 

 

W ramach zadań wynikających z projektu utworzono Centrum Wspierania Dziecka i Rodziny w Raciborzu i 2 punkty konsultacyjne w gminach powiatu raciborskiego tj. Rudy w gminie Kuźnia Raciborska oraz Krzyżanowicach, w których można było uzyskać pomoc psychologiczną, pedagogiczną oraz prawną. W efekcie realizacji projektu, powstało Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych ,,Przyjazny dom”, które rozwija się pod skrzydłami Inkubatora Trzeciego Sektora w Raciborzu.

 

Patryk Lechowicz
Koordynator projektu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here