O „Końcu Świata” na antenie TVN24

26

W magazynie "Prosto z Polski" został wyemitowany reportaż o pubie "Koniec Świata".

Kilkuminutowy materiał zawierał wywiady między innymi z Dawidem Wacławczykiem właścicielem pubu „Koniec Świata”, Piotrem Dominiakiem prezesem ASK-u, Leszkiem Szczasnym, radnym Piotrem Klimą, a także z dyrektorką RCK Janiną Wystub.   

- reklama -

 

/k/

- reklama -

26 KOMENTARZE

 1. Dżizas dajcie już spokój z tym Końcem Świata, czy to jakaś Piwnica Pod Baranami z tradycjami? W tym waszym Raciborzu zamiast zająć się tematem budowy dróg i innym inwestycjami w koło nawijacie o jakieś knajpie. Wciągacie w to władzie i potem zajmują się pierdołami – sorry ale sami macie miasto taki na jakie zasłużyliście – jakie maisto/miasteczko takie problemy,

 2. Ooo, to władze w Raciborzu zajmują się budową dróg i inwestycjami? I ktoś im przeszkadza?
  Poprzedni post (ehhh ludzieee) to jest klasyczny przykład niezrozumienia tego co się w mieście dzieje. Nie chodzi tylko o „Koniec Świata”. Nie tylko o kulturę. Historia z „KŚ” to tylko przykład jak działa lokalna polityka. Przez lata w tym mieście nie robiono praktycznie nic. Nie budowano dróg, nie ściągano inwestycji, nie rewitalizowano centrum. Nie radzono sobie nawet w drobnych sprawach. Słowem stagnacja. Za to lokalna ekipa rządząca tym miastem w jednym przejawiała aktywność – bardzo dbała o to, aby nie utracić władzy. I to był priorytet. Wszystko mogło sie walić, wokoło mógł być kulturalne i gospodarcze pustkowie, ważne było aby nikt władzy nie podskoczył i był wobec niej lojalny. Taki tatarski system polityczny. Ważne było, żeby poddani padali na twarz przed władcą, a nie żeby tym poddanym się lepiej żyło. A wszystkich wychylających się – kosić równo z trawą.

 3. Uczciwie rzecz ujmując, Dawid Wacławczyk nie powinien stracić pubu. W czasie jak go prowadził zorganizował wiele dziesiątek imprez (koncertów, slajdowisk, wernisaży itp). I płacił poza tym oczywiście czynsz. Każdy normalny dyrektor w normalnym domu kultury byłby zadowolony z takiego najemcy, który sprawia, że dom kultury ożywa. Ale nie w Raciborzu. Bo tutaj obowiązuje tatarski system polityczny. Nie ważne co robisz pożytecznego. Ważne, żebyś nie podskakiwał i nie stanowił chociażby potencjalnego zagrożenia. Gdyby „K.Ś” był tylko zwykłą pijalnią, nic by się nie stało. Ale Dawid na swoje szczęście i nieszczęście jest społecznikiem, zaczał być popularny, chciał coś w tym mieście zmienić. I jako społecznik zaczął być postrzegany jako zagrożenie. I musiał się z pubem pożegnać.
  Cała ta historia z „Końcem Świata”, jest więc symptomatyczna dla Raciborza. Dodatkowo na okrasę mamy nową Panią Dyrektor RCK, która kompletnie nie licząc się ze zdaniem społeczności lokalnej, nie zważając na to, że niszczy to na co długo pracowano, „robi porządki” w raciborskiej kulturze. Zgodnie z dobrymi tatarskimi zasadami.
  To co jest nowego w historii z „Końcem Świata” i kulturą w Raciborzu, to fakt, że obecnie ktoś zaprotestował przeciwko polityce lokalnych kacyków.
  Naprawdę więc tu nie chodzi o jeden pub. Tak się złożyło, że protest się zogniskował wokół pubu i kultury, ale mógł się zogniskowac gdzie indziej.

 4. Prawda jest taka, że na KŚ zależało garstce osób, możę w skali miasta-100????? To już chyba maks. A reszcie to ta sprawa tak sobie bombela na wietrze. Ludzie patrzą mimo wszystko inaczej. I z tego co ludzie są w miarę zadowoleni, z tego co sie dzieje w mieście, stwierdzając przy tym, że cokolwiek się ruszyło i że liczą na więcej.

 5. dokładnie taki punkt widzenia prezentuje prezydent i Wystubowa. Około 100 osób w skali miasta to było w stanie pisać, wychodzić na ulicę, demontrować. A o tym ilu jest wkurzonych i ilu na nim faktycznie zależało… to się najpewniej okaże w nowym KŚ. I przy wyborach 😉

 6. Prawda jest taka, że na KŚ zależało garstce osób, może w skali miasta-100????? To już chyba maks. A reszcie to ta sprawa tak sobie bombela na wietrze. Ludzie patrzą mimo wszystko inaczej. I z tego co słychać, ludzie są w miarę zadowoleni, z tego co się dzieje w mieście, stwierdzając przy tym, że cokolwiek się ruszyło i że liczą na więcej.

 7. Nie znam opinii UM co do liczby zainteresowanych KŚ. Śmieszy mnie to nagłaśnienie sprawy na całą Polskę. W czym pomoże, że teraz bedą o nas mówić, że Racibórz to tam, gdzie poziom wodu na rzece Odrze w Miedoni…, to tam gdzie była „wielka woda” a teraz tam się kłócą o pub. Ktoś tu ciągle mówi o promocji miasta. Dziękuję za taką promocję!

 8. No właśnie 🙂 Więc o co bicie piany? Przecież logicznym było, że DW nie tu to gdzie indziej otworzy lokal, a jako przeciwnik (konkurent) polityczny nie zniknie z raciborskiej sceny???????? Wymówienie nic nie zmieniło, może tylko dodało sławy KŚ i wyszedł z tego dla nich niezły PR.

 9. tY axz ty sobie Tatarami gęby nie wycieraj,jak jełopie nie znasz historii obecnej Tatarów to głąmbie kapuściany wara od naszych obrzędów zwyczajów.Jak ci brak słów to zawsze daj przykład świata szczurów chyba że nim jesteś.Proszę przeprosić Tatarów

 10. rjappa pa rappa pappa, dyry dyry dyry, bum bum bum, dyry dyry dyry. Rjappa pa rappa pappa, dyry dyry, bum bum bum , dyry dyry dyry. BOOM, BOOM, BOOM. Bee, flik flik flak, BOOM, flik flik flak, BOOM, flik flik flak. tyty tyty tyty tyty. BOOM BOOM.

 11. dajcie juz spokoj z tym koncem swiata. jestescie jak Kasia Cichopek co wyskakuje z lodowki. wszedzie was pelno. tu protest tam manifestacja a tam jeszcze kilka wlepek i plakatow. Zaczynacie sie zachowywac jak fani Radia Maryja co wszelkei dzialania rzadu RP odbieraja jako atak na RM, trabia ze to sprawa polityczna. WY identycznie sie zachowujecie. roznica jest tylko w wieku. Aha i to WY zrobiliscie z tego calego zamieszania sprawe polityczna.NIKT inny TYLKO WY. a sami prrzepisow prawa nie respektujecie. Zadzwoncie do „UWAGI” to i pan Cebula przyjedzie. potem jest jeszce Na” Celowniku”, oraz magazyn reporterow, itp itd…zal mi was

 12. Boli Cię to, że mówi się o Końcu Świata, a nie o pseudo-dokonaniach naszej władzy? Koniec Swiata tworzy od lat kulturę… a władza dała Raciborzanom spapraną brakiem wjazdu z londzina nerkę, spaprane rondo, raz na czas jakąś budkę suflera i panią Wystub…

 13. do zniesmaczony tą sytuacją- mi raczej żal CIebie, bo nie niewidzę ludzi, którzy dużo mają do powiedzenia, a nie wiedzą prawie nic na ten temat – tylko tyle, że coś przeczytaleś i oglądnąleś i nic więcej, bo jakbyś był poinformowany….
  To byś wiedział co to w ogóle jest KONIEC ŚWIATA (bo naepwno niezwykły pub)i, że tu chodzi o całe szerokie grono artystów raciborskich, którym władza ogranicza działalność
  Więc naucz się empatii, a nie, że pod pseudonimem potrafisz tylko obrażać innych, którzy dążą do swoich marzeń i celów !!!!!!!

 14. Koniec Świata nie jest jedyną kolebką kultury w mieście za jaką się uważa i za jaką chce byśmy go uważali. Raciborscy artyści a także przyjezdni często i gęsto występują w innych pubach czy klubach. Wacławczykowi najwidoczniej słabo idzie ten interes skoro do promocji wplątał władze miasta, dyrekcję rdk, radnych, telewizyjne media. W myśl zasady, nie ważne co się mówi ale że się mówi.

 15. Przyjacielu piwoszu – czy ja w jakimkolwiek miejscu, w jakimkolwiek czasie i w jakimkolwiek medium powiedziałem, że uważamy się za jedyną kolebkę kultury i jedyny aktywnie działający w tym sektorze lokal raciborski? Nie… Więc nie pleć bzdur i nie twierdź, że wiesz za kogo my sie uważamy. Bo każdy ma prawo wypowiadania się tylko i wyłącznie w swoim imieniu. I na pewno Ty nie masz prawa wypowiadać się co to tego, za kogo ja się uważam. Do meritum sprawy się nie odnoszę, bo byłoby to udowadnianie, że nie jestem wielbłądem 😉 Pozdrowienia dla Sebastiana, Ryśka, Jarka (nowego w naszej branzy) i innych pubo – kulturalników !

 16. Niestety nie widziałam relacji w TVN24, czy jest to gdzieś w internecie?
  Nie ma Raciborza bez Końca Świata. Dziękuję p. Dawidowi za wytrwałość i upór. Dzięki niemu inni młodzi ludzie (tacy jak ja) nie będą musieli chodzić do byle jakich knajp, wypełnionych techniawą… Pozdrawiam wszystkich końcoświatowiczów 🙂

 17. w mysl tej Twojej zasady prezydent, starosta i nasza rada miasta dosc czesto chca zaistniec. Nie idzie im ta wladza, dlatego wplatuja w swoje oddania nerek, zamki, sramki, ronda, imprezy w rafako, z ktorym nie maja nic wspolnego, dlatego chca zaistniec w mediach… i Pani Wystub rowniez nic nie potrafi w mysl Twojej zasady, bo przez ta afere glosno sie o niej zrobilo – na portalach, w TV…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here