Srebrne medale dla kadetek UKS Krzanowice

W turnieju finałowym Mistrzostw Śląska dramatyczny mecz zakończył walkę o tytuł Mistrzyń Śląska Kadetek w piłce siatkowej.

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa kadetki z Krzanowic dopiero w dwudziestym pierwszym meczu trafiły na równorzędnego przeciwnika i po pięciosetowym meczu musiały uznać wyższość grającej "u siebie" drużyny BKS "Aluprof" Bielsko – Biała.

W trwającym prawie dwie godziny meczu pierwsze dwie partie wygrał zespół z Bielska. W pierwszym secie walka toczyła "punkt za punkt", w samej końcówce drużyna UKS Krzanowice miała dwie piłki setowe, których nie wykorzystała i przegrała seta 27:29. Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko – Biała "poszły za ciosem" i szybciutko wygrały drugiego seta 25:12.

W trzecim secie do stanu 10:10 obie drużyny grały znowu "punkt za punkt". Chwila dekoncentracji zespołu z Krzanowic została szybko wykorzystana przez zespół gospodarzy, który zdobył pięć punktów z rzędu. Jak się później okazało to były ostatnie punkty stracone przez siatkarki prowadzone przez Tomasza Kuziaka w tym secie. Seria bardzo dobrych zagrywek Magdaleny Kuziak i świetna gra w kontrataku przyniosła serię pietnastu punktów i zwycięstwo 25:15.

Czwarty set to pokaz bardzo dobrej siatkówki z obu stron. Raz jedna raz druga drużyna uzyskiwała kilkupunktową przewagę. Wszystko wyrównało się przy stanie 20:20. Końcówka należała do drużyny z Krzanowic, która przy dwóch błędach bielszczanek wygarła ją 5:1 i seta 25:21.

Po wyrównaniu stanu meczu na 2:2 dobrze dla ekipy z Krzanowic zaczął się również piąty, krótszy set. Przy prowadzeniu 5:2 zaczęły się kłopoty z odbiorem zagrywki bezapelacyjnie najlepszej na boisku Magdaleny Matusiak i bielszczanki objęły prowadzenie 10:5. Siatkarki UKS-u Krzanowice walczyły do końca ale ostatecznie przegrały. BKS Aluprof Bielsko-Biała – GS UKS Krzanowice 3 : 2 (29:27, 25:12, 15:25, 21:25, 15:11).

Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Kisiel wydarzenia na boisku skomentował w samych superlatywach stwierdzając, że on osobiście nie pamięta finałowego meczu kadetek, który stałby na tak wysokim poziomie. Pogratulował dużych umiejętności zawodniczkom obu zespołów, które będą reprezentować Śląsk w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. GS UKS Krzanowice zagra w Sulechowie w turnieju, który potrwa od 13 do 15 marca i mamy nadzieję, że zakończy się awansem do półfinałów.

Ostatecznie w stawce cterdziestu dwóch drużyn startujących w tej kategorii wiekowej w województwie Śląskim po dwudziestu zwycięstwach i jednej porażce drużyna z małego miasta w powiecie raciborskim, GS UKS Krzanowice zajęła drugie miejsce. To bezsprzecznie sukces zasługujący na słowa wielkiego uznania.

W meczu o trzecie miejsce drużyna MOSiR MOSM Tychy pokonała VC "Victorię" MOSiR Cieszyn 3 : 1 (25:22, 19:25, 26:24, 25:20).