
W czwartek, 16 kwietnia, na terenie G3 przy ul. Żorskiej, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W eliminacjach miejskich udział wzięło 48 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Patronat nad turniejem objęli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz, Delegatura Kuratorium Oświaty w Rybniku i Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu. W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 8 szkół podstawowych i 8 gimnazjów z terenu powiatu raciborskiego.

Uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zademonstrować umiejętności sprawnej jazdy rowerem. Najwięcej emocji wśród zawodników i zgromadzonej publiczności, wzbudził tor przeszkód przygotowany zgodnie z regulaminem konkursu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP Racibórz. Młodzi uczestnicy poradzili sobie wspaniale nawet z najbardziej ekstremalnymi przeszkodami. Zdobywcy pierwszych miejsc (zespołowo) zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który odbędzie się 5 maja w Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.
/w/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





A czy nie warto by napisac kto zwyciężył?