Odra przegrała na własnym stadionie

W meczu ekstraklasy, pomiędzy Odrą Wodzisław a Piastem Gliwice, który odbył sie 23 maja, wodzisławianie przegrali dwoma bramkami.

W 29 kolejce Ekstraklasy, na własnym stadionie, Odra poległa w meczu z sąsiadami z Gliwic. Dla wodzisławian oznacza to, że podczas kolejnego meczu, walczyć oni będą o utrzymanie w lidze.

Odra Wodzisław – Piast Gliwice 0:2 (0:2)

Bramki: Jakub Smektała (20), Sebastian Olszar (22).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Żółte kartki: Jacek Kowalczyk, Marcin Malinowski – Grzegorz Kasprzik, Kamil Glik, Mariusz Muszalik.

Widzów 4 000.

Odra Wodzisław: Adam Stachowiak – Łukasz Pielorz, Jacek Kowalczyk (64. Aleksander Kwiek), Marcin Dymkowski, Sławomir Szary – Maciej Małkowski, Jacek Kuranty, Jan Gruber (31. Marcin Wodecki), Marcin Malinowski, Maciej Korzym (46. Deivydas Matulevicius) – Tomasz Moskal.

Piast Gliwice: Grzegorz Kasprzik – Jarosław Kaszowski, Paweł Gamla (81. Łukasz Krzycki), Kamil Glik, Maciej Michniewicz – Damian Seweryn, Mariusz Muszalik, Kamil Wilczek (62. Mateusz Kowalski), Lumir Sedlacek – Jakub Smektała, Sebastian Olszar (66. Daniel Koczon).

MINUTA PO MINUCIE:

88' – żółta kartka dla Muszalika
87' – żółta karta dla Kasprzika za opóźnienie wznowienia gry
82' – strzał Małkowskiego, Kasprzik bezbłędnie
81' – zmiana: Krzycki za Gamlę
76' – Kwiek z wolnego w boczną siatkę, było blisko
70' – Odra gra już 2ką obrońców z tyłu, mimo to nie jest w stanie przepowadzić akcji. Kontry Piasta w przewadze zawsze 3ch na 2ch.
64' – zmiana: Kwiek za Kowalczyka
64' – Zmiana: Koczon za Olszara
61' – zmiana: Kowalski za Wilczka
60' – ładna akcja ODry, w końcówce jednak do piłki nie dosięgnął Moskal
55' – niecelna główka najmniejszego na boisku MAłkowskiego
52' – pierwsze minuty w całości na połowie Piasta, Odra gra jendak bardzo choatycznie i niedokładnie
48' – niwcelny strzał MAłkowskiego z 18 metrów
46' – w przerwie zmiana: Matuleviucius za Korzyma.
44' – mecz potrwa jeszcze 3 minuty
42' – setka Małkoskiego. Korzym wrzuca do Małkowskiego ten znajduje sie w sytuacji sam na sam i trafa prosto w bramkarza.
31' – Zmiana: Wodecki za Grubera
26' – moskal z 16 metrów. ładna parada Kasprzika.
22' – kolejny gol. obrona Odry bezradna, proste błędy Pielorza i Malinowskiego. Olszar pakuj pilke do pustej bramki.
20' – Gol dla Piast. Piękny strzał z 12 metrów Smektały, Stachowiak bez szans
17' – 100% szansa Paista po dośrodkowaniu do piłki czysto nie trafia Smektała, przed nim był już tylko bramkarz
10' – Małkowski wypuszcza na czystą pozycję Moskala ten z 11 metrów celnie, ale w ręce bramkarza
7' – kolejna groźna akcja gości, Smektała z 11 metrów niecelnie. żółta kartka dla Malinowskiego za dyskusje.
5' – pierwsza udana interwencja Stachowiaka, w sytuacji sam na sam
3' – pierwszy strzał Małkowskiego. a w Gdańsku Lechia prowadzi z Wisłą 1-0.
0' – odra na czerwono, Piast bialo-niebiesko