Sobotnie koncerty Dni Raciborza na OSiRze

Mieszkańcy Raciborza co roku czekają na niepodzianki towarzyszące Dniom Raciborza. Bardzo liczny udział raciborzan pomimo niepewnej pogody dowodzi, że program był trafiony. Zobacz obszerną  Fotorelację.

Tradycyjnym symblolicznym rozpoczęciem Dni Raciborza jest wypływ pływadeł spod mostu zamkowego w kierunku Kędzierzyna Koźla. Równo w południe pływadła ruszyły, zaś raciborzanie po obiadku ruszyli w kierunku stadionu OSIR, gdzie zaplanowano część koncertową święta Raciborza. Na terenie  Ośrodka Sportu i Rekreacji od godzin popołudniowych można było zobaczyć występy folklorystycznych zespołów tanecznych, które zjechały na zaproszenie Aldony Krupy (Stowarzyszenie "Źródło") w ramach corocznej imprezy "Śłąsk – kraina wielu kultur".

- reklama -

Po południu na stadionie usłyszeliśmy zespół "Wersja robocza" (na co dzień ćwiczący przy Raciborskim Centrum Kultury) oraz Zuzannę z zespołem, zaś po nich koncerty dały grupy Herezis oraz Good Day. Zobacz Fotorelację.

 

 

Raciborski zespół Herezis powstał w 2003 roku. Założony został przez dwóch instrumentalistów –  klawiszowca Dawida Hipnarowicza i początkującego gitarzystę Bartka Płaszewskiego, Będąc w gimnazjum (Rudnik) ostanowili założyć kapelę. Długo grali tylko we dwójkę. W międzyczasie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu nauczyciel informatyki i świetny gitarzysta Piotr Pleszewski podłapał wspólny język z uczniem, a zarazem basistą, Maćkiem Muchą, zaczęli razem ćwiczyć i dawać małe koncerciki przy okazji imprez szkolnych. Kiedy Bartek, będący już wtedy uczniem w SMS Racibórz i coraz lepiej czujący się w roli wokalisty, przypadkowo dowiedział się, że jego nauczyciel informatyki jest gitarzystą, natychmiast zaczął się z nim świetnie dogadywać na warunkach bardziej koleżeńskich niż uczeń-nauczyciel. Po krótkim czasie postanowił dołączyć, oczywiście natychmiast zapraszając do współpracy swojego przyjaciela, klawiszowca Dawida. Początkowo zespół miał być tylko projektem szkolnym, lecz już niedługo kapela pod nazwą „Jodie” zaczęła żyć własnym życiem, zmieniła nazwę na "Herezis" i teraz ma już na koncie wiele koncertów w Raciborzu jak i poza granicami miasta.

 

Grupa Good Day działa w Raciborzu od 2005 r, jednak ostatni rok przyniósł zespołowi rozgłos. Dziś są w regionie rozpoznawalną grupą o własnym brzmieniu. Zespół tworzą: Tomasz Orliński (wokal), Marek Blokesz (bas), Marcin Paurowski (gitara), Filip Kuczak (gitara), Maciej Kwiatkowski (perkusja).Utwory, które wykonują to wyłącznie własne kompozycje. Chcąc jednak dotrzeć do szerszego grona publiczności, na życzenie organizatora, mogą dodatkowo wykonać kilka coverów we własnej aranżacji takich zespołów jak: QUEEN, THE POLICE, GUNS & ROSES, THE SURVIVOR czy THE DOORS. Koncertując starają się przekazać publiczności solidną dawkę pozytywnej energii płynącej z ich pop-rockowych utworów. Zakładając kapelę postawili sobie za cel stworzenie repertuaru, którego wykonywanie będzie im sprawiało radość, przy jednoczesnym zadowoleniu odbiorcy. Dążą do tego, by grać jak największą ilość koncertów i pozyskiwać nowych fanów. W celach promocyjnych nagrali płytę demo, która zawiera 5 utworów.

 

Na Dniach Raciborza koncerty powyższych zespołów poprzedziły występ gwiazdy wieczoru – Kasi Kowalskiej.

 

Zobacz także:

Fanów Kasi Kowalskiej nie przestraszył deszcz

Pływadło – atrakcją Dni Raciborza

Rozrywkowy weekend – Dni Raciborza

Uroczyste odsłonięcie symbolu nowego partnera miasta

Legendarna Budka Suflera na Dniach Raciborza

 

//i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here