![2108.3[1]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2009/07/24/2108.3[1].jpg)
Otwarto ulicę Rybnicką. Kierowcy nie muszą już jeździć długimi objazdami.
Od kilku dni kierowcy, wybierający się do Rybnika, nie muszą już jeździć długimi objazdami. W końcu została otwarta ulica Rybnicka, czyli najkrótsza trasa z Wodzisławia do Rybnika. Remont odcinka od dworca PKS do skrzyżowania z ulicą Chrobrego kosztował 19 mln zł. Na Rybnicką drogowcy wrócą jeszcze w przyszłym roku, ponieważ planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu z ulicą Basenową. Z tego powodu na odcinku około 150 metrów pozostała stara nawierzchnia. Ma być wymieniona podczas robót w przyszłym roku.
/MaS/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)








