Ziemia raciborska – oaza szlaków

0

"Ziemia raciborska – oaza szlaków" – to już drugi przewodnik polskiturystycznej.pl poświęcony ziemi raciborskiej. Autorem tej 80-stronicowej publikacji jest Iwona Baturo.

Publikacja ukazała się z inicjatywy Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, a jej wydanie wsparł samorząd wojewódzki. Miejski przewodnik możliwy jest do pobrania na pulpit jako PDF, na komórkę (Java GPS) oraz na GPS. W wersji drukowanej do nabycia w siedzibie Agencji Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej przy pl. Okrzei oraz w księgarni internetowej bezdroza.com.

- reklama -

 

Ziemia raciborska w ciągu tysiąclecia podlegała wpływom wielu kultur, należała do kilku państw, a jej mieszkańcy wyznawali różne religie. Teren, poddany niegdyś władztwu Polski, Czech i Niemiec, wciąż zamieszkują trzy narody: Polacy, Niemcy i Czesi – Morawianie. Kultywują oni swoje tradycje i zwyczaje. Dziś wielokulturowość jest jednym z wyróżników powiatu, tworzy jego niepowtarzalny klimat. Przyciąga też turystów. Ale atuty Raciborszczyzny na tym oczywiście się nie kończą. Jest jeszcze zieleń lasów, złoto pól i błyszczące wstęgi rzek; cenne kościoły i piękne pałace; interesujące zabytki techniki i wartościowe dzieła sztuki; zagubione wśród pagórków ciche wioski i znacznie bardziej gwarne miasta…

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here