Wystawa malarstwa Stanisława Kmiecika

1

14 stycznia o godz. 16.30 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Słowackiego 55 w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy Stanisława Kmiecika, artysty malującego ustami.

Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki to: olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Jest samoukiem, ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Artysta ma za sobą szereg wystaw indywidualnych jak i wspólnych w kraju i za granicą. Jest znanym i wziętym malarzem.

- reklama -

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla incicjatorów tej ciekawej wystawy. Mieliśmy przed rokiem w ŚUTW okazję podziwiać kunszt artystyczny i umiejętności tch młodych ludzi malujących ustawi i stopami. To niezwykłe. Uczy pokory i szacunku. Daje wiele sił, jak dużo można robić w życiu mimo swojej niepełnosprawności. Powinniśmy tym ludziom bardzo pomagać, bo na to po prostu zasługują, m.in poprze zakupienie ich wspaniałych prac, które mogą być prawdziwą ozdobą naszych ścian.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here