Galeria „Za szafą” otwarta

W piątek, 5 lutego na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbyło się uroczyste otwarcie Galerii "Za szafą". Powstała ona na zrębie dawnej "Galerii na Końcu Świata", która do grudnia ubiegłego roku znajdowała się w DK "Strzecha".

Pierwszy wernisaż pozwolił poznać około 30 prac Anny Glorii Wacławczyk pt. „Moje Mandale”. Prezentowane na obecnej wystawie prace stanowią wycinek twórczych zainteresowań autorki. W swoich obrazach wykorzystuje energię kolorów, kształtów, symboli, kamieni, run, zasady feng – shui. Wiele jej prac wykonanych na zamówienie stanowi wystrój gabinetów terapeutycznych, sklepów ezoterycznych, ośrodków wypoczynkowych. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.

- reklama -

 

 

Pomysłodawcą Galerii "Za szafą" jest Jakub Michalak, kuratorem galerii – Dawid Wacławczyk, zaś głównym sprawczym faktu jej zaistnienia na planie fizycznym: Andrzej Śliwicki, któremu w pracach plastycznych dzielnie pomagała Aleksandra Kotala.

 

 

 

Galeria ZA SZAFĄ powstała na zrębie dawnej "Galerii na Końcu Świata", która do grudnia 2009 roku znajdowała się na I piętrze DK "Strzecha". Od 5 lutego stała się ona kolejnym artystycznym elementem działalności Przystanku Kulturalnego "Koniec Świata". Poza pubem i galerią, na I piętrze zostanie wkrótce otwarta końco-światowa ASP (projekt „Akcja – Sztuka – Przestrzeń”).

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here