Tydzień Kina Niemieckiego w Raciborzu

0

Już po raz dziewiąty w dniach 14.03 – 19.03 w Raciborzu odbędzie się Tydzień Kina Niemieckiego. W ramach tegorocznej edycji wyświetlone zostaną najnowsze niemieckie filmy takie jak "Evet, Chcę!" czy "Free Rainer – Twój telewizor kłamie". 

Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą i organizacje Mniejszości Niemieckiej prezentują w dziesięciu miastach w całej Polsce najnowsze filmy niemieckie, w Gdańsku, Olsztynie, Giżycku, Bydgoszczy, Pile, Opolu, Raciborzu, Katowicach, Gliwicach i we Wrocławiu. Hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Kina Niemieckiego brzmi "Pod prąd".  Patronami tegorocznych dni filmowych są reżyser Andrzej Wajda i Michael Schmid-Ospach, kierownik Fundacji Filmowej w Nadrenii Północnej-Westfalii.

- reklama -

 

Aby zapewnić różnorodny program filmowy, obok dramatu „Cztery minuty” („Vier Minuten“) i satyry medialnej „Free Rainer” („Free Rainer“) zostanie pokazana międzykulturalna komedia „Evet, chcę!” („Evet, ich will!“) i film dokumentalny „Full Metal Village”(„Full Metal Village“). Dla młodszych widzów wyświetlony zostanie film „Część mnie” („Ein Teil von mir“), który będzie pokazywany w wielu miejscowościach w przedpołudniowych seansach dla szkół.

 

Wszystkie filmy będą wyświetlane w niemieckiej wersji językowej z polskimi napisami. Seanse zostaną uzupełnione przez filmy krótkometrażowe, zrealizowane przez absolwentów niemieckich wyższych szkół filmowych. Poza tym w wielu miastach uzupełnieniem Tygodnia Kina Niemieckiego będzie bardzo ciekawy program towarzyszący składający się z filmów krótkometrażowych, rozmów na temat filmów, koncertów, wystaw i wieczornych konkursów filmowych.

 

Repertuar Tygodnia Kina Niemieckiego
(Dom Kultury "Strzecha", ul. Londzina 38, Racibórz)

 

14.03; godz. 17.00
"FREE RAINER – TWÓJ TELEWIZOR KŁAMIE"

 

15.03; godz. 17.30
"EVET, CHCĘ!"

 

16.03; godz. 17.30
"CZĘŚĆ MNIE"

 

17.03; godz. 17.30
6 filmów krótkometrażowych

 

18.03; godz. 17.30
"CZTERY MINUTY"

 

19.03; godz. 17.30
"FULL METAL VILLAGE"

 

Bilet: 1 zł
Karnet: 4 zł

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here