Wstrzymano dotacje na zadania proekologiczne

0

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 stycznia b.r. zlikwidowane zostały gminne i powiatowe fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że zaprzestano przyjmowania wniosków na dotacje do zadań proekologicznych.

Obowiązująca ustawa o finansach publicznych z dnia 27 sierpnia 2009 r. przewiduje możliwość udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowych jedynie jednostkom sektora finansów publicznych. Natomiast nie ma prawnych możliwości udzielania dotacji z budżetu powiatu, jak to było dotychczas ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych, w tym osób fizycznych realizujących zadania związane z ochroną środowiska np. usuwanie azbestu z obiektów budowlanych.

- reklama -

 

Wprowadzone zmiany spotkały się z powszechną krytyką zarówno ze strony społeczeństwa, jak również władz samorządowych w całym kraju. W związku z powyższym Ministerstwo Środowiska zapowiedziało już podjęcie odpowiednich działań legislacyjnych mających na celu przywrócenie możliwości udzielania dotacji m.in. osobom fizycznym na zadania proekologiczne. Po wprowadzeniu odpowiednich zmian ustawowych umożliwiających udzielanie pomocy finansowej jednostkom niezaliczonym do sektora finansów publicznych, w tym osobom fizycznym, nowe zasady udzielania dotacji zostaną podane do publicznej wiadomości.

 

Wszelkie dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu, tel. 32/45 97 337.

 

/p/

 

REKLAMA
———————————————-

Miąższ Aloe Vera
Liść tej niezwykłej rośliny jaką jest Aloe Vera zawiera ponad 200 substancji, w tym składniki mineralne, aminokwasy, witaminy. Nasz miąższ będący produktem unikalnego, opatentowanego procesu stabilizacji aloesu wybierany jest przez wszystkich, którym zależy na tym, by jak najdłużej podtrzymać zarówno dobre zdrowie, siły witalne, jak i młody wygląd. Miąższ Aloe Vera pomaga wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz podwyższyć jego biologiczną sprawność. Może służyć jako znakomity środek odżywczo-stymulujący regulujący prawidłowe funkcje tkanek naszego organizmu.

Produkty aloes, suplementy diety oraz naturalne produkty dla zdrowia i pielęgnacji ciała możesz teraz zamówić u dystrybutora w Raciborzu korzystając z konkatu mail  [email protected]  lub za po średnictwem serwisu wiesz.pl   (w kategorii zdrowie znajdziesz opis kilkudziesięciu produktów firmy Forever).

Uwaga!
W przypadku tego produktu przyjęcie zamówienia poprzedzone będzie kontaktem dystrybutora AloesForever.eu, możesz również zadać pytanie lub wstępne zainteresowanie zakupem pisząc na [email protected]

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here