Nasze Miasto, Nasz Kanał

Kolejnym gościem Akademii Społeczno – Gospodarczej  RSS NASZE MIASTO będą: Paweł Macha – kapitan żeglugi wielkiej i śródlądowej oraz Stanisław Staniszewski z RZGW w Gliwicach i kapitan Mariusz Przybylski – dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wykład odbędzie się w czwartek 25 marca o godz. 18.00, tradycyjnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu  – sala wykładowa nr 340 – i będzie dotyczył projektu najbardziej romantycznego w tej części Europy przedsięwzięcia pod nazwą Kanał Odra – Dunaj – Łaba. Nasi goście na temat gospodarki wodnej oraz planowanej inwestycji wiedzą niemal wszystko. Są nie tylko fachowcami w tej dziedzinie ale także wielkimi entuzjastami rozwoju oraz integracji dróg wodnych w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

- reklama -

 

Paweł Macha jest mieszkańcem i znanym działaczem społecznym w Kuźni Raciborskiej. Jest absolwentem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu oraz Akademii Morskiej w Szczecinie. Od ponad dwudziestu lat pływa po morzach i oceanach – aktualnie pod banderą brytyjską. Dowodzi głównie wielkimi tankowcami i kontenerowcami transportując chemikalia.  Wielkie międzynarodowe przedsięwzięcia nie mają szans na unijne dofinansowania bez  akceptacji ich założeń przez lokalne społeczności,  dlatego najbliższa AS-G będzie pierwszą i niepowtarzalną okazją by przybliżyć szerokiemu gronu osób zainteresowanych tym projektem główne jego idee. Dotychczas jedynie lokalni samorządowcy – i to nie wszyscy – mieli sposobność zapoznania się z czeską koncepcją. Poziom wiedzy na ten temat nie tylko wśród lokalnych środowisk ale także polityków jest niewielki, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców ziemi raciborskiej do udziału w tym spotkaniu.

RSS Nasze Miasto

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że NaM organizuje takie spotkanie dla mieszkańców, bo jak dotąd prasa wysyłała sprzeczne sygnały a politykom nie ma co ufać bo jak mają ruszyć palcemw jakiejś sprawie to wolą nabrac wody w usta i zaszyc sie gdzies w krzakach.

  2. NAM, to chyba jedno ugrupowanie, które podjęło problem Odry, a raczej Kanału, jak się okazuje znany już od 1925 roku. Budowany kanał Ulga w latach 1935 – 1941, był taką propagandową budową, niestety II wojna światowa, PRL dalej rozwój komunikacji samochodowej , spowodował zanik starej koncepcji Kanału Odra Dunaj. Wylewy Odry i stałe zagrożenie dla ludności, to wymusza budowanie zbiorników retencyjnych, jeden już podobno zakończony, a drugi jest już w planach budżetowych, do najbliższej realizacji. Jeśli Zbiornik Dolny – Racibórz będzie budowany tak jak Zbiornik Buków, to lepiej się do tego nie zabierać bo to ewidentne marnotrawstwo środków, tym bardziej, że Dyrektorem tej budowy ponoć jest Nasz znany „kapuś” i były prezydent A. Markowiak? Niech młodzi z NAM-u zapiszą tą budowę do swojego planu i doprowadzą tą budowę do końca, łącznie z inwestycjami towarzyszącymi, w kierunku stworzenia nowej jakości atrakcji dla miasta. Oby tylko się nie skończyło na fantazjach lokalnych „marynarzy” a od południowo – wschodniej strony miasta urosną nam wały z kamiena łupkowego z hałd kopalnianych. ( Zobacz wały w Zbiorniku Buków?)

  3. Jak znam życie to nasi samorządowcy nie zjawią się na tym spotkaniu. Już
    kilka miesięcy temu z tego co mi wiadomo miała być specjalna komisja
    gospodarki w radzie miasta poświęcona temu tematowi i NIC. To sie nazywa
    przedsiębiorczość naszych władz.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here