27 marca zgasną miliony świateł

"Godzina dla Ziemi" to największa na świecie akcja na rzecz ograniczenia zmian klimatu. W ub.r. przyłączyło się zarówno miasto jak i powiat raciborski. W tym roku jednak obie instytucje nie przyłączyły się do akcji. Redakcja zwraca się do zatem do Czytelników, aby dzisiaj o godz. 20.30 na godzinę wyłączyli światła.

Już po raz trzeci osoby indywidualne i władze miast na jedną godzinę zgaszą miliony świateł w symbolicznym apelu o działanie na rzecz Ziemi. Wbrew oczekiwaniom, ubiegły rok nie przyniósł porozumienia klimatycznego w Kopenhadze. Organizacja WWF chce pokazać, że ludzie z całego świata potrafią zjednoczyć się, by sprostać największemu wyzwaniu naszych czasów. Nasz entuzjazm i determinacja pomogą skłonić polityków z całego świata do realnych działań pokażą, że powstrzymanie zmian klimatu wymaga współpracy wszystkich rządów.

- reklama -

 

Podczas organizowanej przez WWF akcji miliony ludzi na całym świecie na jedną godzinę zgaszą światło, aby symbolicznie przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla naszej planety i apelować o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu. W akcję włączają się osoby prywatne, firmy, a także władze miast, które wygaszają iluminacje spektakularnych budynków i obiektów.

 

W tym roku w akcję Godzina dla Ziemi w Polsce zaangażowało się bardzo wiele znanych osób. Artyści, piosenkarze, aktorzy, dziennikarze i podróżnicy dołączyli do ogólnoświatowego ruchu społecznego w symbolicznym apelu o działanie na rzecz Ziemi. Pełna lista tych znanych i lubianych, którzy wspólnie z nami zgaszą światło (wśród nich Wojciech Mann, Grażyna Torbicka, Agata Młynarska i wiele innych) znajduje się na stronie organizacji WWF Polska.

 

 

na zdj. Budynek UM w Raciborzu w 2009 podczas akcji "Godzina dla Ziemi"

Również na tej stronie można obejrzeć reklamę społeczną z udziałem Urszuli Dudziak, Doroty Wellman, Grażyny Wolszczak, Sebastiana Karpiel-Bułecka, Piotra Najsztuba i Huberta Urbańskiego. Spot zachęca do zarejestrowania się na stronie i dołączenia w ten sposób do symbolicznego apelu o konkretne działania na rzecz ochrony klimatu. W tym roku do Godziny dla Ziemi WWF oficjalnie przyłączyło się już także 14 miast wojewódzkich.

 

Organizacja zaprasza do udziału miasta w całej Polsce, ogłaszając plebiscyt na miejscowość, która wykaże największe zaangażowanie. Miarą tego zaangażowania będzie zadeklarowana liczba obiektów, które zostaną symbolicznie zgaszone przez władze danego miasta, jak również liczba mieszkańców, którzy zarejestrują się na stronie akcji. Zapytamy też władze miast, co konkretnie robią na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

 

 

/w/

 

Czytaj także: W Raciborzu też zapadła ciemność

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. [url=http://wiadomosci.wp.pl/gid,12116898,title,Zgaslo-swiatlo-na-calym-swiecie—zobacz-zdjecia,galeria.html?ticaid=19e33]http://wiadomosci.wp.pl/gid,12116898,title,Zgaslo-swiatlo-na-calym-swiecie—zobacz-zdjecia,galeria.html?ticaid=19e33[/url]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here