Kaukaz w obiektywie

W piątek, 9 kwietnia o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie pokaz slajdów z wyprawy w góry Kaukazu.

Podczas spotkania o swojej wyprawie w Kaukaz opowie Piotr Dominiak, który latem 2009 roku z dwójką przyjaciół wybrał się zdobyć najwyższy szczyt tych dzikich gór – Elbrus.

- reklama -

 

 

 

 

"Szczyt atakowaliśmy ze Skał Pastuchowa. Tam zaczęła się taka prawdziwa zima. Rozbliliśmy sobie bazę na wysokość 4200 m.n.p.m. Spaliśmy w namiocie. Najgorsze były zmiany temperatur. Kiedy świeciło słońce to w namiocie było 20 stopni, a jak słońce zachodziło to dosłownie w ciągu kilku minut temperatura w namiocie spadała poniżej zera. Żeby wejść na Elbrus powinniśmy zostać w tym miejscu przez 5 dni. Powinniśmy robić sobie podejścia aklimatyzacyjne, żeby przyzwyczaić organizm do tej wysokości. My zrobiliśmy jedno podejście aklimatyzacyjne na wysokość 4800 m. Zajęło nam to cały dzień. Po pierwszej nocy pobytu stwierdziliśmy że jest tak zimno, że nie będziemy siedzieć tak długo i jeżeli w nocy będzie dobra pogoda to atakujemy szczyt. No i poszliśmy. Atak rozpoczęliśmy o godzinie 1.00…" / czytaj więcej: Raciborzanie na Kaukazie – opowieść Piotra Dominiaka

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here