Złota Odznaka dla Teresy Okaj

Teresa Okaj, nauczycielka j. polskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu otrzymała Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W imieniu przewodniczącego Sejmiku Śląskiego odznaczenie wręczyła podczas sesji Rady Powiatu Ewa Lewandowska

Wyróżnienie to zostało ustanowione przez Sejmik Województwa Śląskiego w 2000 roku i jak głosi treść stosownej uchwały "nadaje się osobom […], które całokształtem działalności, względnie realizacją swoich zadań na terenie województwa śląskiego przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa". Tydzień wcześniej taką samą odznakę otrzymał Wojciech Nazarko, prezes Klubu Olimpijczyka Sokół.

- reklama -

 

Teresa Okaj od lat, nie tylko w swojej szkole, pracuje z młodzieżą utalentowaną artystycznie. Doczekała się licznego grona podopiecznych z aktorką Magdaleną Walach na czele. Pod jej okiem zaczynali także m.in. producent filmowy Zbigniew Bartosik i Elwira Niewiera, asystentka reżysera filmu "Królik po berlińsku", który był nominowany do Oscara.

 

– Ta odznaka to podziękowanie dla szkoły, grona pedagogicznego i młodzieży, która mnie dopinguje – stwierdziła wzruszona laureatka. Żartobliwie dodała, że swoją pracą trochę sprzeniewierza się szkole, bo zamiast wychowywać podopiecznych na urzędników, ukierunkowuje ich tak, że zostają artystami, aktorami, scenarzystami itp.

 

 

Wyróżnienie dla Teresy Okaj jest 2000. wręczoną odznaką w historii nagrody
 
 
 Odznakę wręczyła laureatce Ewa Lewandowska, radna sejmiku śląskiego
 
 

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. zasłużone brawa dla Pani Teresy Okaj – to pedagog z prwdziwego zdarzenia, która całe życie poświęciła na nauczaniu piękna języka polskiego.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here