RTP Unia: Spacerek po Żywcu

Po przerwie spowodowanej żałobą narodową wznowiła rozgrywki kobieca ekstraliga piłkarska. Zawodniczki RTP Unii pokazały kto rządzi w kobiecym futbolu pokonując na wyjeździe drużynę Mitechu Żywiec. Wynik 0 – 8 mówi sam za siebie.

Zawodniczki RTP Unii Racibórz  były dziś lepsze w każdym elemencie sztuki piłkarskiej, a trzeba dodać, że wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, gdyż wyśmienitych sytuacji bramkowych unitki stworzyły sobie jeszcze więcej. Piłkarki Mitechu pierwszą groźną sytuację stworzyły dopiero w 90 minucie meczu!

Podopieczne trenera Trawińskiego grały w Żywcu szybko i składnie z reguły na jeden kontakt z piłką. Ozdobą meczu były też piękne bramki. Mianem "stadionów świata" trener określił trzy trafienia Ani Żelazko. Bardzo dobrze funkcjonowała linia środkowa, która umiejętnie kierowała podania do napastniczek, a te z reguły posyłały piłkę do siatki. Trener podkreślił bardzo dobrą grę całego zespołu i wzorową realizację zadań taktycznych.

W końcówce meczu gra nieco siadła, ale przy tak wysokim wyniku forsowanie tempa nie miało sensu. Tym bardziej, że już w sobotę unitki zagrają z AZS Wrocław. Odmieniona drużyna AZS-u radzi sobie coraz lepiej, dziś wrocławianki pokonały u siebie AZS Biała Podlaska 3 – 0. Początek meczu o godz. 17.00

Mitech Żywiec – RTP Unia Racibórz 0 – 8 (0 – 3)

bramki: Wiśniewska 12', Sznyrowska 31', 37', Żelazko 46', 57', 77', Winczo 53', 67'

Mitech: Katarzyna Jankowska – Magdalena Łopatka, Sara Herman, Anna Wandzel (46' Magdalena Szczotka), Aleksandra Golec – Agata Droździk, Marzena Cholewka (65' Angelina Łąckiewicz), Marta Sęga, Katarzyna Wnuk – Halina Półtora, Beata Husar (46' Patrycja Rżany).

Unia: Daria Antończyk – Kamila Darda, Paulina Rytwińska (53' Marlena Hajduk), Daria Kasperska (57' Aleksandra Sosnowska) – Marta Mika, Agata Mańczyńska, Patrycja Wiśniewska (46' Hanna Konsek), Marta Stobba (73'  Dominika Maciaszczyk), Anna Żelazko – Anna Sznyrowska, Agnieszka Winczo.