Konferencja środowiskowa w ramach projektu „Green Light”

W piątek, 28 maja o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbędzie się konferencja środowiskowa w ramach projektu "Green Light".

- reklama -

Powiat Raciborski wspólnie z partnerami tj. Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu  Gimnazjum nr 3 im. A. Weltzla w Raciborzu oraz Hrabstwem Wrexham i jego partnerami realizuje dwuletni projekt pt. "Green Light". Celem projektu jest podnoszenie świadomości edukacji środowiskowej wśród młodych ludzi. Projekt będzie skupiał się na wymianie kadry związanej z edukacją szkolną oraz centrami młodzieżowymi i będzie obejmował m.in. wizyty studyjne, warsztaty, stworzenie wspólnej strony internetowej, ekologiczne festiwale, wspólną produkcję magazynu, płyty CD oraz kalendarza.

Program konferencji:

godz. 10.00: Otwarcie konferencji – Adam Hajduk Starosta Raciborski
godz. 10.05: Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i globalnego obywatelstwa w szkole Clywedog w Wrexham – David Kirby & Mandy Kavanagh
godz. 11.00: Praca z młodzieżą na przykładzie Victoria Youth Centre in Wrexham – Craig Mathews
godz. 12.00: Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i globalnego obywatelstwa w szkołach podstawowych –  Caroline Pollitt
godz. 13.00: Wyzwania nie czekają, życie nie patrzy wstecz – moje spojrzenie na edukację ekologiczną – Bogumiła Bąk (II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu).

Prezentacje i wykłady w języku angielskim będą tłumaczone konsekutywnie. Projekt "Green Light" jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach  Programu "Uczenie się przez całe życie" – Comenius Partnerskie Projekty Regio.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here