Wyjazdowe zwycięstwo RTP Unii

Pewne zwycięstwo odniosły piłkarki RTP Unii Racibórz w wyjazdowym spotkaniu kobiecej Ekstraligi. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego, które już wcześniej zapewniły sobie tytuł mistrzowski, pokonały w Białej Podlaskiej tamtejszy AZS 3:0.

Mecz rozegrano w niedzielę 23 maja. Pierwsza bramka padła w 26 minucie po ładnym dośrodkowaniu z prawej strony Patrycji Wiśniewskiej. Akcję zamykała Agnieszka Winczo, jej strzał zdołała obronić bramkarka Białej Podlaskiej, ale wobec dobitki Ani Żelazko była już bezradna. Dwie minuty później unitki wykonywały rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska precyzyjnie dotarło do Agnieszki Winczo, która uderzyła głową na bramkę. Przed bramkarką AZS-u lot piłki sprytnie zmieniła Patrycja Wiśniewska strzelając drugą bramkę. Wynik meczu ustalony został w 43 minucie po indywidualnej akcji Agnieszki Winczo, która została bardzo ostro potraktowana w polu karnym. Sprawiedliwość wymierzyła sama poszkodowana posyłając piłkę z jedenastu metrów do siatki.

W drugiej połowie nic godnego uwagi już się nie zdarzyło. Zawodniczki Unii kontrolowały grę długo utrzymując się przy piłce. Dziewczyny mając pewne trzy punkty nie chciały narażać się na niepotrzebne kontuzje dlatego w drugiej połowie zagrały z mniejszym zaangażowaniem.

AZS Biała Podlaska – Unia Racibórz 0 – 3 (0 – 3)

0 – 1 Anna Żelazko 26', 0 – 2 Patrycja Wiśniewska 28', 0 – 3 Agnieszka Winczo (karny) 43'

AZS: Kanclerz – Sykuła, Zasada, Żak, Konieczna –  Krawczak, Daleszczyk (80' Konicka), Krakowska, Sosnowska (70' Chrzanowska) – Ciupińska, Ignatieva (46' Rukasz).

RTP Unia – Antończyk – Rytwińska, Sosnowska, Kasperska (Darda 70') – Mańczyńska (Konsek 60'), Stobba, Mika (Hajduk 60'), Wiśniewska – Żelazko – Winczo, Syerova (Sznyrowska 46')

Żółte kartki: Mika, Kasperska

W środę czeka unitki mecz 1/4 Pucharu Polski. Będzie to spotkanie naszej pierwszej drużyny z rezerwą Unii. Początek tego meczu o godz. 17.00. Natomiast w sobotę 29 maja unitki zagrają ligowy mecz z Mitechem Żywiec o godzinie 17.