Dzień dialogu między historią a współczesnością”

Raciborski Rynek i Plac Dominikański od godzin porannych tętnią życiem. Wszystko to za sprawą odbywającego się dzisiaj "Dnia dialogu między historią a współczesnością". Zobacz zdjęcia. Wideo. Zobacz program imprezy.

Impreza rozpoczęła się grą historyczną. Jej uczestnicy będą rywalizowali ze sobą przez cały dzień. O godzinie 10.00 dostali od organizatorów mapki i pierwsze wskazówki, po czym wyruszyli szukać zaginionego skarbu dominikanek. Formuła gry w pewnym sensie nawiązuje swoimi założeniami do znanej gry reality show „Fort Boyard”.

- reklama -

 

 

 

Drużyny otrzymały zbiór wskazówek i tzw. „niezbędników poszukiwacza skarbów”, lecz kolejne zagadki i wskazówki będą rozmieszczone w różnych ciekawych miejscach Raciborza. Drużyna które najszybciej rozszyfruje wszystkie tajne znaki – dojdzie do skarbu. Po wejściu na raciborski Rynek najbardziej rzuca się w oczy wielka ekspozycja, która jest zakończeniem konkursu fotograficznego. Celem konkursu, obok tradycyjnego upowszechniania fotografii jako dziedziny sztuki, była zachęta do unikalnego spojrzenia na mieszkańców Raciborza, uchwyconych okiem fotografa w sposób możliwie naturalny.

 

 

W godzinach porannych można było rownież "na żywo" obejrzeć jak powstaje rzeźba "Krzysztofek". Paweł Stępień, który podjął się tego wyzwania proces tworzenia rzeźby Hugona Christoffa rozpoczął już wczoraj, by jeszcze dziś móc zaprezentować wszystkim swoje dzieło.

 

 

Rzeźba Krzysztofka – po odpowiednim zabezpieczeniu malarskim i opisaniu – stanie na jednym z raciborskich skwerów. Będzie to bodajże pierwsza rzeźba artystyczna w naszym mieście pozbawiona charakteru patetycznego czy religijnego. Impreza na Rynku trwać będzie do godziny 22.00.

 

 

 

O atrakcjach "Dnia dialogu między historią a współczesnością" opowiada

Dawid Wacławczyk, współorganizator przedsięwzięcia:

 

/p/
- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Rada Rodziców Gimnazjum nr 1 zaprasza 13 czerwca na kolejną edycję
    giełdy staroci LAMUS. Gielda staroci odbywa się w budynku Gimnazjum nr 1
    w Raciborzu ul. Kasprowicza 4, od godz. 8 00. W razie ładnej pogody,
    stoiska będą także na podwórku szolnym. Na miejscu kawa, herbata i
    wypieki domowe. Więcej informacji na stronie [url=http://www.lamus.tk]www.lamus.tk[/url][img]upload/small_09668c788f6.jpg[/img]

  2. Gratuluję świetnych pomysłów i inicjatywy. Proponuję Koledze Wacławczykowi organizację festiwalu wiców / dowcipów im.Krzysztofka. Impreza mogłaby odbywać się corocznie i rozsławiłaby nasz gród. Śmiech jest ważną sprawą w naszym życiu prywatnym i społecznym. Dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie. Więc się śmiejmy i częściej uśmiechajmy się do siebie na codzień !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here