Udany festyn na Starej Wsi

3

Z okazji 108 rocznicy konsekracji kościoła św. Mikołaja w niedzielę 6 czerwca Rada Parafialna zorganizowała doroczny festyn parafialny.

Przy słonecznej pogodzie uczestnicy i goście zajęli miejsca przy stolikach pod osłoną dachów namiotowych, Nie zabrakło napojów chłodzących oraz małej gastronomii i słodyczy. Przygotowano ciekawy i urozmaicony program muzyczno – rozrywkowy. Na estradzie przygrywał zespół muzyczno-wokalny Kleks pod kierownictwem Stanisława Palucha. Wystąpił też zespół wokalny Uniwersytetu III Wieku pod kierownictwem Aleksandry Orłowskiej, Panie w strojach śląskich zaśpiewały piosenki humorystyczne o zachowaniu w kościele i o problemach z nowym rondem w Raciborzu.

- reklama -

 

Obecnych na festynie  powitał proboszcz parafii ks. Piotr Adamów i przewodniczył jury zgaduj-zgaduli pt, „Co wiesz o swoim kościele św. Mikołaja ?” Pierwsze miejsce zajęli ex-equo Jacek Cycon i Jan Kwaśny przed Kamilem Banikiem. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyły się:rzuty do foki, koło szczęścia „Zuzka”, wyścigi na hulajnogach oraz  konkursy rysunkowy „kredą na betonie”, piosenkarski i recytatorski. Wszyscy uczestnicy otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez liczne grono sponsorów. Była też wysoka, dmuchana zjeżdżalnia. skocznia batut i paintball a wokół kościoła powoziła chętnych  bryczka konna.

 

 

 

 

Po raz pierwszy dzieci przyniosły do konkursu stare narzędzia kuchenne które służyły jeszcze ich babciom i prababciom jak: stary młynek ręczny do mielenia pieprzu przy świniobiciu, moździerz z brązu, przedwojenna maszynka do nudli /makaronu/.

 

 

 

 

Oblegane były stoiska z loterią fantową prowadzoną zarówno przez Parafialne Koło Caritas i grupę Marianek pod kierownictwem s.Tobiaszy. Dzieciom smakowała kolorowa wata i popcorn. A  dorośli chętnie częstowali się domowymi ciastami  z kawą oraz karczkiem, krupniokami i kiełbaskami z  grilla  a także  brali udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Gość Niedzielny, Raciborski Portal Internetowy – raciborz.com.pl, Nowiny Raciborskie i radio Vanessa. Przy tej okazji promował się Mały Gość Niedzielny który przeznaczył na nagrody dla dzieci sporo gadżetów i starszych numerów miesięcznika.

Festyn zakończył się zabawą taneczną  z zespołem Kleks w późnych godzinach wieczornych.

/K.N./       zdjęcia: Krystian Niewrzoł

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. To był wspaniały festyn. Bogaty i szeroki program. Wiele nagród od sponsorów. Słowem – dla kqażdego coś miłego.

  2. Janina

    Marzy mi się aby taka różnorodność programowa i tak profesjonalne prowadzenie było również na festynie w mojej parafii NSPJ w Raciborzu.Warunki mamy o wiele lepsze i do tego boisko. Tylko pomysły organizacyjne?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here