
Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty po raz trzeci przyznała nominację dla dziesięciu nauczycieli z całego kraju. Wśród nominowanych do tytułu znalazła się Bogumiła Bąk, nauczycielka biologii z ZSO nr 2 w Raciborzu.
22 czerwca w Ministerstwie Edukacji Narodowej obradowała Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty, która po raz trzeci
przyznała nominację dla dziesięciu nauczycieli z całego kraju. Wśród nominowanych do tytułu znalazła się Bogumiła Bąk, nauczyciel biologii II LO w Raciborzu oraz zdobywczyni tytułu Nauczyciel Roku 2003 w ogólnopolskim konkursie MEN i Głosu Nauczycielskiego. Bogumiła Bąk jest pierwszym pedagogiem z województwa śląskiego, który w Dniu Edukacji Narodowej z rąk Premiera RP otrzyma ten prestiżowy tytuł. Wniosek sporządzony przez Herberta Dengela, dyrektora II LO w Raciborzu, czeka teraz na podpis minister edukacji. Tytuł honorowy Profesor Oświaty jest najwyższym stopniem awansu zawodowego dla wszystkich nauczycieli, który dziesięciu najlepszym pedagogom w Polsce przyznaje 16-osobowa Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich województw, w tym trzech członków z województwa śląskiego. Przedstawicielem naszego subregionu w kapitule jest Jacek Świerkocki, radny Sejmiku Śląskiego, dyrektor G-2 w Żorach i Nauczyciel Roku 2005 w Polsce.
/p/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)



![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)