„Skakanka Rock Festiwal” w Rydułtowach

W sobotę, 3 lipca na terenach rekreacyjnych przy ul Bema 126 c w Rydułtowach odbędzie się "Skakanka rock festiwal". Start o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Wystąpią:

- reklama -

RAS LUTA & RIDDIM BAND

 

 

Muzyczne początki Luty to współpraca z lokalnymi zespołami reggae i soundsystemami w Toruniu. Jego pierwsze profesjonalne nagrania ukazały się na albumie producenckim Marka "MMF" Bogdańskiego, lidera łódzkiego Dredsquadu. Po rozstaniu się z soundsystemem Bogdańskiego podejmuje współpracę z East West Rockers, co owocuje dwoma albumami studyjnymi i wieloma nieoficjalnymi wydawnictwami. Współpracował z większością znanych postaci ze sceny reggae/dancehall, hip-hop i nie tylko (Bob 1, Junior Stress, Mista Pita, Grubson, Miodu – wokalista zespołu Jamal, DJ Feel-X, DJ Bart, Hemp Gru, Fu, Fatum Crew, Sidney Polak, Marika, Ruff Radics, Maleo Reggae Rockers i wielu innych), a także jako artysta brał udział w niemal wszystkich dużych cyklicznych imprezach muzycznych na terenie kraju (m. in. Heineken Open'er, Coke Live, Ostróda Reggae, Bielawa Reggae). Z czołowym niemieckim producentem reggae/dancehall, Pionear'em, pracował nad solowym debiutem, zatytułowanym "Jeśli słyszysz", który swą premierę miał w październiku 2009.

UNDERGROUND

 

 

W skład zespołu wchodzą:
Andrzej Budny – wokal
Olek Biela – gitara
Krzysztof Macha – perkusja
Łukasz Jednicki- bas
Sebastian Matuszczyk "Żaba" – gitara

Underground ma w swoim dorobku trzy płyty. Wiosną 2003 roku zespół zarejestrował 16 piosenek na debiutancką płytę zatytułowaną "Kto jest kim", która ukazała się na rynku za pośrednictwem Warner Music Poland, jesienią tego samego roku. Płyta otrzymała nominację w kategorii "Płyta Rockowa" w plebiscycie "SUPERJEDYNKI 2004", organizowanym przez TVP1, Polskie Radio i pismo SUPER TV. W sierpniu 2005 roku grupa ukończyła prace związane z nagraniem drugiej płyty "After Grunge" już pod patronatem Polskiego Radia. Krążek był nietypowym jak na kapelę rockową wydawnictwem na polskim rynku muzycznym, nagrany w 100 % akustycznie do tekstów napisanych w języku angielskim. W maju 2009 roku na rynku ukazała się trzecia płyta zespołu "Mrowisko". W odróżnieniu od poprzednich, jest ostrzejsza, bardziej dynamiczna i dojrzalsza muzycznie. Ostre i energetyczne brzmienia uzupełnione zostały interesującymi efektami gitarowymi. W sierpniu 2007 skład zespołu został poszerzony o "Żabę" – drugiego gitarzystę, który swoim brzmieniem wzbogacił komponowane na jedną gitarę utwory.

GLAYZY

 

 

Zespół tworzą:
HELENA WODECKA – śpiew
MAJA TOBOŁA – gitara
MAGDA TOBOŁA – klawisze
BOGDAN BRZEŹNIAK – gitara basowa
RENE WODECKI – gitara
PETR SISKA "OVAR" – perkusja

Zespół wydał trzy płyty i nakręcił trzy teledyski. Miał ponad 200 koncertów w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Zagrał na wielu festiwalach miedzy innymi Colours of Ostrava, Trnkobraní, Hrachovka, Benatská noc, Babyfest, Noc plná hvězd itp. Zespół wystąpił również w programie "Dobre rano" studia Telewizji Czeskiej w Ostrawie, przyjął specjalne zaproszenie Czeskiego Radia w Ołomuńcu i zagrał w 2004 r. w Mirovie, w najcięższym więzieniu w RC. Zespół charakteryzuje temperament, barwność, zaskakujące zmiany rytmu i oryginalne teksty w wielu językach. Artyści szukają inspiracji w różnych stylach muzyki. Oprócz rocka wykorzystują w swym repertuarze elementy muzyki funky, reagge czy world music. Ich koncerty są niesamowitym wybuchem energii i są dobrze przyjmowane przez słuchaczy. Rockowemu brzmieniu towarzyszą chwytliwe melodie, które wpadają w ucho już przy pierwszym słuchaniu. Zespół zdobył główną nagrodę w największym morawsko-śląskim konkursie kapel rockowych BOOMCUP 2002 r., organizowanym przez klub rockowy Boomerang na ulicy Stodolnej w Ostrawie. Był laureatem przeglądu zespołów muzycznych "Muzyczna Jesień" w Grodkowie oraz zyskał nagrodę publiczności na festiwalu w klubie rockowym Woodstock w Krakowie. W rocznym plebiscycie na wydarzenie roku, organizowanym przez Kongres Polaków w Republice Czeskiej, zdobył w roku 2006 nagrodę "Złoty Jestem" za promowanie kultury polskiej mniejszości w Republice Czeskiej. W 2009 roku został nominowany do tej samej nagrody za oryginalną rockową adaptację utworu Juliusza Słowackiego Testament Mój, który wykonał razem z chórem Art Musica.

POPIÓŁ

 

 

W jego skład wchodzą:
Grzegorz Wolny (WYNY) – wokal
Witek Juda (VITO) – gitara
Mateusz Jasiek (ZIMA) – gitara
Jacek Hajduk (BULI) – bas
Marcin Musioł (MAŁY) – perkusja

Na swoim koncie zespół ma ponad 500 koncertów, udany debiut płytowy "Okno na świat" w 2008 roku, I miejsce na liście przebojów TOP 10 w TELEWIZJI TV FLY. Zespół jest laureatem I miejsca w przeglądzie zespołów rockowych organizowanym przez browary Tyskie w Rybniku. Wielokrotnie koncertował podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here