Bieg z Wielkim Sercem: w 17 dni z Raciborza na Hel

0

Pod koniec ubiegłego roku grupa uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wpadła na pomysł organizacji biegu Racibórz – Hel. Mobilizacją dla biegnących jest chęć niesienia pomocy choremu na mukowiscydozę Tymoteuszowi Bugli.
Szymon Jęczmionka, Szymon Szymiczek i Mateusz Staszek z Raciborza wyruszą 8 lipca. W 17 dni chcą dotrzeć na Hel. – Cała nasza trójka na co dzień trenuje bieganie w klubie MKS Victoria Racibórz. Przyszedł nam do głowy pewien pomysł, ale do jego realizacji potrzebujemy Waszej pomocy. Organizujemy bieg z Raciborza na Hel, aby zgromadzić pieniądze na leczenie dla chorego na mukowiscydozę Tymoteusza Bugla, który potrzebuje wsparcia duchowego i finansowego do walki z chorobą – mówią. Pierwszego dnia biegu chłopaki chcą pokonać trasę z Raciborza do Kędzierzyna – Koźla. Drugiego dnia ich celem będzie Ozimek, a następnie kolejno Bogacica, Bolesławiec, Kraszewice, Florentyna, Tarnowa, Mrzyczyn, Papros, Cierpice, Tleń, Ocypel, Dębogóry, Kartuzy, Domatówko, Jastarnia i meta biegu na  Helu. Podczas trwania biegu uczniowie raciborskiej SMS w poszczególnych miastach będą prowadzić kwestę na rzecz Tymoteusza Bugli.

Tymek choruje na mukowiscydozę – bardzo ciężką, nieuleczalną chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm, powoduje włóknienie narządów. Do pewnego czasu rodziny chorych mogą samodzielnie sprostać kosztom leczenia ch najbliższych, ale następuje taki moment, że nie mają na to żadnych szans. Nie mogą zgromadzić odpowiednich środków, by zakupić sprzęt i prowadzić właściwą rehabilitację. Patronat nad Tymkiem objęło Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Stara się ono pomóc każdej rodzinie dotkniętej problemem mukowiscydozy, finansując miesięczne wydatki na leki. Jednak jest to pomoc jednorazowa. Wsparcie finansowe w formie darowizny na rzecz chorego na mukowiscydozę Tymoteusza można wpłacać na konto bankowe SKOK KOPERNIK 81 7999 9995 0680 2358 7703 0001 z dopiskiem „BIEG Z WIELKIM SERCEM” lub podczas trasy biegu do specjalnie przygotowanych skarbonek.

- reklama -

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here