Strażaccy oldboje rywalizowali w Owsiszczach

Na boisku sportowym w Owsiszczach odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldbojów o Puchar Prezesa OSP. W ponad trzydziestostopniowym upale rywalizowali pożarnicy – oldboje czyli strażacy powyżej czterdziestego roku życia. Zobacz zdjęcia.

Do współzawodnictwa zgłosiły się trzy siedmioosobowe drużyny. Łączny wiek zawodników wynosił 1.138 lat, z tego: OSP Owsiszcze – 341 lat, Bolesław – 347 lat, Tworków – 450 lat. Strażackie zawody oldbojów to nowość na terenie Gminy Krzyżanowice, a ich inicjatorem jest prezes miejscowego OSP Bogdan Pientka. – Pomyślałem, że skoro piłkarze mają swoje zawody dla oldbojów to dlaczego strażacy nie mogą mieć swoich – mówił.

- reklama -

 

 

 

W rywalizacji liczył się czas rozwinięcia linii gaśniczej i trafienia do tarczy strumieniem wody. Najszybsza okazała się drużyna gospodarzy wykonując zadanie w ciągu 34,66 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Bolesław z czasem 39,12 sekundy. Trzecią lokatę zajęła OSP Tworków – 69,22 sekundy. Nagrodami w zawodach były pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczali prezes OSP Owsiszcze Bogdan Pientka, prezes gminny OSP Krystian Jobczyk oraz zastępca wójta gminy Gerard Kretek.

 

 

Nagroda specjalna – symboliczna "gaśniczka" i dyplom dla najstarszej drużyny zawodów – przypadła zespołowi z Tworkowa, który w swoich szeregach miał też najstarszego uczestnika zawodów – osiemdziesięcioletniego Oswalda Kaszę.

UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here