
W miniony weekend na terenie powiatu raciborskiego policja zatrzymała 10 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu podróżowali po drogach naszego regionu. Rekordzistą był starszy mężczyzna, który kierował rowerem mając ponad 2 promile w wydychanym w powietrzu.
16 lipca
Racibórz, ul. Armii Krajowej
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca Raciborza, który w stanie nietrzeźwości – 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Racibórz, ul. Wojska Polskiego
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca Raciborza, który w stanie nietrzeźwości – 1,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
17 lipca
Racibórz, ul. Podwale
Policjanci z RPI KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca Raciborza, który w stanie nietrzeźwości – 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował samochodem osobowym. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Racibórz, ul. Drewniana
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca powiatu rybnickiego, który w stanie nietrzeźwości – 1,72 promila w wydychanym powietrzu, kierował motorowerem mimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Racibórz, ul. Ocicka
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca Raciborza, który w stanie nietrzeźwości – 2,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Racibórz, ul. Kozielska
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca powiatu raciborskiego, który w stanie nietrzeźwości – 1,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Racibórz, ul. Jana Pawła II
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca powiatu racibiborskiego, który w stanie nietrzeźwości – 0,96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
18 lipca
Rzuchów, ul. Rybnicka
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mieszkańca powiatu raciborskiego, który w stanie nietrzeźwości – 0,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował samochodem osobowym. Postępowanie prowadzi KPP w Raciborzu.
Krzyżanwice, ul. Kolejowa
Policjanci z WRD KPP w Raciborzu zatrzymali mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania, który w stanie nietrzeźwości – 1,44 alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował rowerem. Postępowanie prowadzi PP w Krzyżanowicach.
/p/





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)





![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




