Znamy powód zamknięcia basenu

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się co jest prawdziwym powodem zamknięcia basenu na Oborze.

Kąpielisko zostało zamknięte z powodu awarii dna basenowego. Jak sądzi nasz informator, dno całego basenu, będące rodzajem specjalnej "wykładziny", odeszło od betonowego podłoża. Sytuacja niestabilnego dna stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla korzystających z basenu, więc basen postanowiono zamknąć.

- reklama -

 

W godzinach rannych kąpielisko odwiedził prezydent Mirosław Lenk oraz starosta Adam Hajduk. Z basenu spuszczona została woda, a od godziny 9:30 straż pożarna ma pomagać w całkowitym osuszeniu zbiornika.

 

Dowiedzieliśmy się też, że basen jest gruntownie sprzątany z powodu jutrzejszej wizyty kontrolnej z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

 

Na razie nie wiadomo kiedy basen znów będzie czynny.

 

Czytaj też: Basen na Oborze nieczynny do odwołania .

 

/ab/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. tak, szkoda tylkoe ze to dno odchodzi juz od tygodnia, a basen zamkneli dopiwro teraz. chyba mysleli ze nikt sie nie polapie, a tu nagle kontrola z sanepidu i musza na szybko cos z tym zrobic. boze co za cwaniaki.

  2. Kolerzko! Jak się nie znasz, to się nie wtrącaj. Nie wiesz o co chodzi, a oceniasz ludzi od razu. Sam jesteś cwaniakiem. Przecież masz w tym artykule napisane, że dno odchodzi, to po co szukasz dziury w całym.

  3. No to jak ma być kontrola z sanepidu to wszystko jasne! Woda w basenie o takim przerobie jak w tym na oborze (pół miasta się tam przewija) musi być dodatkowo (oprócz chlorowania) filtrowana i np. ozonowana więc najlepiej zwalić to na oderwane dno żeby spuścić wodę i zatrzeć ślady nieodpowiedniej obsługi (na zachodzie przy basenach znajduje się małe laboratorium gdzie codziennie bada się wodę i w razie potrzeby od razu interweniuje).

  4. ponoć w Basenie można znależć różne dziwne rzeczy- kolega ostatnio znalazł dwie puszki po piwie. tak a propos to można tam pić czy jest zakaz?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here