Memoriałowa Plejada Gwiazd – co jeszcze w ten weekend?

21 i 22 sierpnia w Raciborzu już po raz 18. organizowany jest Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego. Oprócz tego w Wodzisławiu Śl. odbędzie się I Wieczór Filmu Chrześcijańskiego, a w Parku Roth wystąpi Kwartet Smyczkowy Bramy Morawskiej.

XVIII Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. Ah. Malinowskiego

- reklama -

21 sierpnia

godz. 10.00- Turniej Koszykówki Ulicznej STREETBALL o Puchar Dyrektora Telewizji Katowice
godz. 18.15 – Otwarcie XVIII Memoriału
godz. 18.30 – Koncert zespołu Antyki
godz. 20.00 – Wręczenie nagród STREETBALL
godz. 20.30 – Koncert Ewa Farna

22 sierpnia

godz. 10.30 – Msza Św. Memoriału oraz za NSZZ "Solidarność" Ziemi Raciborskiej – Kościół WNMP Rynek
godz. 15.00 – Mistrzostwa Polski w Zapasach Plażowych
godz. 16.30 – Koncert zespołu GOOD DAY
godz. 18.00 – Koncert zespołu Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem
godz. 19.30 – Baw się z nami Strażakami
godz. 20.30 – Koncert The UK LEGENDS "SMOKIE"
godz. 22.00 – Pokaz sztucznych ogni

Orkiestra symfoniczna z Poczdamu w RCK

20 sierpnia o godz. 18.30 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się wspólny koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej im. Johanna Sebastiana Bacha z Poczdamu oraz Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej z Opola. W programie znajduje się m.in. Uwertura Bajka Stanisława Moniuszki, Serenada B-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz IX Symfonia e-moll, op. 95 Antoniego Dworaka. Na koncert zapraszają Martin Lippa, przewodniczący zarządu Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego oraz Leonard Malcharczyk, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Powiatu Raciborskiego.

 

 

 

Kwartet Smyczkowy w Parku Roth

W niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 16.00 w Parku im. Miasta Roth odbędzie się koncert Kwartetu Smyczkowego Bramy Morawskiej.

"Igraszki z diabłem" na schodach Biblioteki

20 sierpnia o godzinie 19.00 na schodach zewnętrznych Biblioteki przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbędzie się przedstawienie "Igraszki z diabłem" w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Utwór ten to oparta na ludowych wątkach baśń sceniczna przedstawiona w konwencji komediowej. Jej bohaterem jest wojak Marcin Kabat, który zwolniony ze służby po latach wraca w rodzinne strony. Podczas wędrówki spotkała go przedziwna przygoda, w którą obok pyskatej Kasi i naiwnej królewny Desperandy, rozbójnika oraz pustelnika wmieszało się piekło i niebo. Marcin Kabat to prawdziwy bohater ludowy, który stanie po stronie słabszych nawet przed czartami.
 
I Wieczór Filmu Chrześcijańskiego

20 sierpnia o godzinie 20.00 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się "I Wieczór filmu chrześcijańskiego". Impreza odbędzie się w filmowym namiocie, który rozstawiony będzie w parku pomiędzy ulica Pszowską a ulicą Boczną. W programie zaplanowana jest projekcja „Głupiego Mądrego Filmu” oraz filmu „Krzyż i Sztylet”. W przerwie między filmami posłuchać będzie można muzyki.

 

 

 

Giełda staroci Lamus

22 sierpnia w niedzielę w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kasprowicza 4 w Raciborzu odbędzie się kolejna Giełda staroci Lamus. Organizatorzy zapraszają od godz. 8.00

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here