Dzieci z Bogatyni przyjadą do Raciborza

0

W niedzielę, 22 sierpnia do Raciborza przyjedzie grupa dzieci z zalanej Bogatyni. Dla młodzieży zostały zorganizowane minikolonie na terenie Powiatu raciborskiego.

Na pomysł zaproszenia dzieci do Raciborza, wpadła dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury, Elżbieta Biskup. Już od 15 sierpnia MDK wraz z Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego, starało się zorganizować kolonie dla dzieci z terenów Dolnego Śląska. W ciągu tygodnia udało pozyskać się licznych sponsorów, a także współorganizatorów, co usprawniło przyjazd dzieci do naszego miasta.

- reklama -

Bogatyńska młodzież przyjedzie do Raciborza już w niedzielę, a w mieście pozostanie do 5 września.  – Racibórz oprócz akcji parafialnych przy Caritas Polska, cieszy się, że może pomóc też w inny sposób. Stąd też panie z Forum Kobiet bez wahania podjęły tę inicjatywę i zdobyły wielu sponsorów by uświetnić pobyt dzieci z Bogatyni w Raciborzu – mówi przewodnicząca Forum Kobiet, Małgorzata Rother-Burek.- Dzięki pozyskanym środkom, dla dzieci zorganizowano ognisko w Brzeziu czy festyn w Szymocicach. Wspiera nas też Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta – kontynuuje.

 

Organizatorzy zapewnili ze swojej strony m. in.: transport w obie strony, noclegi, pełne całodzienne wyżywienie, opiekę pedagogiczną, organizację czasu oraz opiekę psychologa.

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here