Magia Rocka w Lyskach – co jeszcze w ten weekend?

1

Atrakcyjnie zapowiada się ostatni wakacyjny weekend: podczas 8. Magii Rocka wystąpią m.in. Lady Pank i Proletaryat, Arka Noego pożegna lato w Kuźni Raciborskiej, a w Pietrowicach Wlk. odbędą się Dożynki Wojewódzkie.

Piątek 27 sierpnia

- reklama -

Festiwal Pieśni Chóralnej

W piątek, 27 sierpnia o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Krzyżanowicach odbędzie się Festiwal Pieśni Chóralnej. W Festiwalu udział wezmą m.in.: chóry z Piszcza i Kuchennej (Republika Czeska) oraz chóry z Raciborza – Brzezia, Krzanowic, Rydułtów i Pstrążnej. Wstęp wolny.

Magia Rocka po raz 8. w Lyskach

27 sierpnia na placu Urzędu Gminy w Lyskach już po raz 8. odbędzie się festiwal pn. "Magia Rocka". Zagrają m.in. Lady Pank, Proletaryat, Artrosis i Poziom 600. Start o godzinie 15.00.

 

 

 

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, jako pierwsi zaprezentują się laureaci przeglądu "Piecowisko". W tym roku będą to następujące zespoły: Pro-Creation, Heretique i Hoa. Następnie zaprezentują się grupy: Poziom 600, Artrosis, Proletaryat oraz Lady Pank. Całość festiwalu poprowadzi kabaret NOŁ-NEJM. Jak zawsze podczas festiwalu odbędzie się również zlot motocyklistów.

Wystawa poplenerowa w Muzeum

27 sierpnia br. o godz. 17.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 będzie miało miejsce otwarcie wystawy poplenerowej polsko-czeskiego pleneru malarskiego "Bez Granic II".

Sobota 28 sierpnia

I Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Scrabble

 

 

 

28 – 29 sierpnia w Raciborskim Centrum Kultury odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Raciborza w Scrabble. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Rozgrywki odbędą się 28 i 29 sierpnia w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 i potrwają dwa dni. Rozpoczęcie turnieju planowane jest na godz. 12.00 28 sierpnia. W tym dniu rozegranych zostanie 7 rund. Pierwszy dzień słownych rywalizacji zakończy się o godz. 20.00, a między 15.00 a 16.00 organizatorzy przewidują przerwę.

Niedziela, 29 sierpnia, to 5 rund, które rozpoczną się o 9.30. W tym dniu podsumowany zostanie cały raciborski turniej. Rozdanie nagród i zakończenie turnieju zaplanowano na godzinę 15.00.


25-lecie chóru św. Anny w Krzyżanowicach

Parafia wraz z Chórem św. Anny w Krzyżanowicach serdecznie zapraszają 28 sierpnia na jubileuszowe obchody 25-lecia Chóru św. Anny. W programie m.in. koncert oraz biesiada taneczna.

X lecie centrum Eichendorffa w Łubowicach

28 sierpnia Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach obchodzić będzie X lecie swojej działalności.

Gala walk ONLY 1 2010 w Pszowie

28 sierpnia na pszowskim lodowisku odbędzie Gala Walk Zawodowych Only 1 2010. Podczas tegorocznej gali będzie można zobaczyć walki zawodników K1, MMA, Muay Thai oraz  Sanda.

 

 

 

XVIII Dni Rydułtów z Danzelem i zespołem Myslovitz

28 – 29 sierpnia odbędą się XVIII Dni Rydułtów. Koncertom na estradzie głównej towarzyszyć będą imprezy sportowe, wystawy i prezentacje stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, gry i zabawy dla dzieci, pokazy kosmetyczne.

Folkoperacja i Arka Noego na "Zakończenie Lata" w Kuźni

"Zakończenie Lata" – dwudniowa, doroczna impreza, która zawsze obfituje w szereg atrakcji odbędzie się w tym roku w Kuźni Raciborskiej w dniach 28-29 sierpnia.

Festyn – jak co roku – odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Organizatorami całego przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz ZSOiT.

Niedziela 29 sierpnia

Dożynki Wojewódzkie w Pietrowicach Wielkich

29 sierpnia w Pietrowicach Wielkich odbędą się Dożynki Wojewódzkie.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00, kiedy to z ulicy Żymierskiego wyruszy korowód dożynkowy (formowanie korowodu rozpocznie się o 9.00). O godzinie 12.00 na terenie Centrum Społeczno – Kulturowego odbędzie się msza święta. Część oficjalną dożynek – powitanie uczestników i zaproszonych gości oraz przekazanie chleba dożynkowego – zaplanowano na godz. 13.30, a o godz. 14.00 w hali głównej odbędzie się obiad dożynkowy dla zaproszonych gości. O godz. 15.00 goście wygłoszą okolicznościowe przemówienia, nastąpi też dekoracja medalami. Od godz. 16.30 rusza program artystyczny, w którym przewidziano występ zespołu Golden Mix i Galę Śląskiej Listy Przebojów, którą poprowadzą Dariusz Niebudek oraz Piotr Szolc. Wystąpią też: kabaret Wesoły Masorz i Przyjaciele, Edyta Musioł, Duo Fenix i Kamraty. Gwiazdą wieczoru będzie Nikos Rusketos i grecka grupa Orfeusz.

Pożegnanie wakacji z MDK

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz jego grupy artystyczne serdecznie zapraszają na imprezę plenerową pod nazwą POŻEGNANIE WAKACJI Z MDK. Impreza odbędzie się w 29 sierpnia (niedziela) od 16:00  do 19:00 na raciborskim Rynku.

Natalia Lesz w Galerii Młyńskiej

 

 

 

 

29 sierpnia o godzinie 11:00 w Galerii Młyńskiej przy ul. Mickiewicza 12 w Raciborzu, w sklepie Yups pojawi się Natalia Lesz.

 

 

Dożynki w Rzuchowie

29 sierpnia na odbędą się uroczystości dożynkowe w Rzuchowie (gmina Kornowac)

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę 29 sierpnia 2010 r. o godzinie 10.30 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Mikołaja w Pstrążnej

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. bbb

    W sobote 28.08.2010 w BajaBongo pożegnanie wakacji z hip hopem. Wystąpią
    Ciąg Dalszy (Nysa) Junior (Kast), Rejon, Podwójny Waria(n)t, Siny.
    Impreze poprowadzi DJ Baron i Felix. Zapraszamy takze pozostałe składy
    mikrofon wolny dla wszystkich

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here