Projekt 3D zagrał w muzeum

27 sierpnia, w ramach wernisażu poplenerowej wystawy polsko-czeskiego pleneru malarskiego "Bez Granic II", zagrał raciborski zespół Projekt 3D. Zobacz fotorelację  z koncertu P3D i wernisażu wystawy .

W plenerze udział wzięło 7 osób z Polski i 7 osób z Czech. Warsztat odbywał się na terenie Campingu Obora od 18 czerwca do 2 lipca. Na wystawie zostały zaprezentowane wszystkie prace powstałe w trakcie pleneru, a także dodatkowe płótna. – Każdy uczestnik miał wykonać co najmniej dwa obrazy, które docelowo miały zostać zaprezentowane na wystawie. Oprócz tego, na ścianach pojawiają się też egzemplarze dodatkowe. Temat był dowolny, bo pod hasłem "Bez Granic" może kryć się wszystko – mówiła Teresa Piasecka, autorka i koordynatorka projektu.

- reklama -

 

W plenerze udział wzięli: Denisa Fialova, Martin Froulik, Iveta Kadlecova, Jindrich Matyasek, Vaclav Minarik, Irena Stanislavova, Alena Zupkova, Marian Chmielecki, Wiesław Grąziowski, Michał Justycki, Maria Mleczko-Kandziora, Jakub Klaja, Zofia Górska Zawisłowa i Marian S. Zawisła.
 

Współpraca polsko-czeska ma dla Raciborza ogromne znaczenie. Od wielu lat współpracujemy z Opavą. Głównie odbywa się ona na płaszczyźnie sportu, edukacji i kultury, a wymiana szkół i wspólne działania sprawiają, że nasza współpraca może być uznana za modelową – mówił Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

 

W ramach wernisażu wystąpił raciborski zespół Jerzego Dębiny, Projekt 3D. -Dostaliśmy zaproszenie od Teresy Piaseckiej, jako, że raciborska publiczność jest dla nas najważniejsza, zdecydowaliśmy się zagrać na otwarciu wystawy, mimo, że w tym samym czasie zaproszeni byliśmy na koncert w Bukowinie Tatrzańskiej. Jesteśmy laureatami festiwalu w Bukowinie, więc w tym roku poproszeni zostaliśmy o zagranie szczególnego koncertu. Reprezentowała nas tam Agnieszka Busuleanu, która na szczęście zdążyła do nas dojechać przed samym koncertem w Raciborzu – mówił Jerzy Dębina, członek Projektu 3D.

 

 

W skład grupy wchodzą: Agnieszka Busuleanu – śpiew, Maksymilian Mularczyk – śpiew, instrumenty klawiszowe, Jerzy Dębina – słowo, Patryk Kogut – gitara, Rafał Hrab- gitara basowa, Ryszard Paurowski – instrumenty perkusyjne. Zespół zagrał przed oficjalnym otwarciem wystawy, a w jego repertuarze znalazły się takie utwory, jak: Karol w Szczecinie, Beztroska, Królowa Śniegu czy Romans.  

Wystawa czynna będzie do końca września.

 

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here