Kuźnia: Zakończenie Lata z Folkoperacją

Cieszyńska grupa Folkoperacja oraz fireshow zakończyły pierwszy dzień festynu pod nazwą "Zakończenie Lata", który odbył się w sobotę, 28 sierpnia na placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej.

Festyn już na stałe wpisał się w kalendarz imprez plenerowych, które od ponad dziesięciu lat odbywają się w tej 5,5-tysięcznej miejscowości. Sporym zaskoczeniem dla kuźnian była nieco inna oprawa techniczna festynu. Stawiany dotychczas biesiadny namiot zastąpiła profesjonalna scena muzyczna z perfekcyjnym oświetleniem.

- reklama -

 

 

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji młodych artystów występujących na co dzień w różnorodnych grupach artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Swoimi talentami wokalnymi mogły z kolei popisać się przedszkolaki, dla których zorganizowano konkurs karaoke. Niemałe zainteresowanie wzbudziła też Wielka BEATwa, czyli konkurs Beatboxu. Jurorem oceniającym występy młodych kuźnian był znany w Polsce mistrz tego rodzaju muzyki – Arczi. Kulminacyjnym punktem tej części imprezy był wspólny występ wszystkich "beatboxerów".

 

 

Z innych atrakcji, przygotowanych specjalnie na tę okazję dla najmłodszych wymienić można ustawione w hali sportowej ZSOiT dmuchane zamki oraz elektryczną kolejkę. Pod gołym niebem natomiast stał wypełniony powietrzem balon, który niemal bez przerwy był oblegany przez osoby chcące spróbować swych sił we wspinaczce wysokogórskiej.

 

 

Część koncertową otworzyła zdobywczyni nagrody publiczności w IV edycji konkursu wokalnego – Karolina Wojtoszek. W repertuarze uroczej budziszanki znalazły się takie kompozycje jak "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej, "Kiedy powiem sobie dość" grupy O. N. A. czy "Ruchome piaski" zespołu Varius Manx. Następnie sceną zawładnęła raciborska kapela Funk4Fun. Zespół w składzie: Michał Fita, Grzegorz Procajło, Maciej Kwiatkowski i Jakub Michalak zaprezentowali kilkanaście utworów ze swojej debiutanckiej płyty. Występ okazał się niemałym wyzwaniem dla M. Fity, który kuźniańskiej publiczności znany był dotąd jako dyrektor MOKSiR-u.

 

 

Ostatnim muzycznym punktem pierwszego dnia imprezy był koncert wywodzącej się z Beskidu Śląskiego formacji Folkoperacja. Publiczność – początkowo trochę zdezorientowana rytmami płynącymi ze sceny, dość szybko – głównie za sprawą lidera grupy – Bogdana Bartnickiego, który nie stronił od żartów – dała się wciągnąć w takt muzyki. Co odważniejsi kuźnianie porywali do tańca swoje partnerki. Grupa zaprezentowała utwory ze swojej 24., 37. i 46. płyty (numeracja albumów była jednym z żartów wokalisty). Wśród kompozycji znalazły się m. in. "Niedaleko młyna", "Ciymno nocka" czy "Serce bych oddoł". Nie zabrakło też utworów śpiewanych w języku czeskim czy węgierskim.

 

 

Festyn zakończyło ogniste show. Płomienie buchające kilka metrów w górę wywarły na zgromadzonej publiczności spore wrażenie.

 

 

Atrakcji nie zabraknie także drugiego dnia imprezy. Poza kolejną, trzynastą edycją Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizatorzy przewidzieli m. in. występ grupy The Messis oraz koncert Arki Noego.

 

Amatorskie nagrania video z festynu znajdziesz na portalu tylkokuznia.info

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here