Anna Maria Jopek wystąpi w Raciborzu

15 września o godzinie 16.00 w RCK przy ul. Chopina wystąpi Anna Maria Jopek. Koncert gwiazdy odbędzie się na zakończenie projektu gospodarki wodnościekowej. Wstęp tylko z zaproszeniami.

Anna Maria Jopek to polska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań. Jest zdobywczynią 15 płyt złotych i platynowych. W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową wydając płyty Barefoot (2000 r.) i Secret (2005 r.). Wychowana w rodzinie muzycznej z korzeniami zapuszczonymi głęboko w tradycję polskiej sztuki ludowej, wykształcona w klasie fortepianu na Akademii Fryderyka Chopina w Warszawie, doświadczona w Manhattan School of Music w sekcji jazzowej sama podkreśla, że jej droga w muzyce rozwidla się na wiele ścieżek. „ Mam nadzieję, że w moich piosenkach gatunki się przenikają, uzupełniają, że być może któregoś dnia odnajdziemy własny język, ponad wszystkimi podziałami.”

- reklama -

 

 

Rok 2009 artystycznie zakończyła pracą w studio ze znanym japońskim pianistą Makoto Ozone oraz trzema niezwykle entuzjastycznie przyjętymi koncertami BMW Jazz Club „Lisbon Stories“, w których udział wzięli wybitni artyści z Lizbony m.in. Tito Paris, Yami oraz Beto Betuk.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here