Dzieci z Bogatyni z wizytą w Urzędzie Miasta

Dobiega końca wizyta dzieci z Bogatyni w naszym mieście. Grupa dzieci, dotkniętych przez powódź zostanie w Raciborzu do 5 września. W środę, dzieci odwiedziły Urząd Miasta, gdzie powitała ich wiceprezydent Raciborza, Ludmiła Nowacka.

- reklama -

Grupa składa się głównie z osób w wieku szkolnym, jednak znaleźli się też sześciolatkowie. Jak mówił Rafał Wierzbicki, opiekun dzieci z Bogatyni, Racibórz nie jest jedynym miastem, które wspomaga młodzież z zalanych terenów Dolnego Śląska. – Kiedy dostaliśmy informację, że rodzice, których domostwa zostały zalane, mogą wysłać swoje dzieci na mini kolonie poza nasze miasto, zgłosiło się mnóstwo chętnych. Poza tym, cztery grupy, razem około osiemdziesiąt osób, wyruszyło z Bogatyni na podobne kolonie do Kołobrzegu, dwadzieścia osób do Władysławowa, a kolejna grupa została zaproszona nad jezioro w okolice Zielonej Góry. Jak widać, ludzie naprawdę nam pomagają- zauważył.

 

 

Wczoraj, dzieci na zaproszenie wiceprezydent Raciborza, Ludmiły Nowackiej gościły w Urzędzie Miasta. Dzieci zdały relację z pobytu w Raciborzu i okolicach. Niezawodną formą wypoczynku okazały się basen i kręgielnia. Harmonogram dnia mięli wypełniony od rana do wieczora, o co zadbał Młodzieżowy Dom Kultury. Były wycieczki, wyjścia do kina, ognisko, udział w warsztatach artystycznych oraz zajęcia w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

 

 

 

Na zakończenie spotkania wiceprezydent wręczyła dzieciom upominki. Były to plecaki, przybory szkolne, gry i słodycze. Pobyt dzieci w Raciborzu możliwy jest dzięki staraniom Młodzieżowego Domu Kultury, Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego oraz władz powiatu i miasta. Przyjechały 22 sierpnia i pozostaną tu do 5 września.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here