Dzieci wróciły do Bogatyni

5 września po godzinie 15:00 spod Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, odjechała grupa młodzieży z Bogatyni, która gościła w mieście od 22 sierpnia. Ostatnim punktem programu było spotkanie pożegnalne w Brzeziu.Zobacz zdjęcia dzieci z Bogatyni w Brzeziu.

W niedzielę, 22 sierpnia z inicjatywy Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz Urzędu Miasta, a także Forum Kobiet, przyjechała do rRciborza grupa młodzieży z dotkniętej powodzią Bogatyni.

- reklama -

 

 

W ramach mini- kolonii, dzieci wzięły udział nie tylko w imprezach, które w trakcie ich pobytu odbywały się w Raciborzu (Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego ), ale także w specjalnie zorganizowanych dla młodzieży warsztatach, pokazach filmowych, ogniskach i "Mini Olimpiadach".

 

 

 

 

Ostatniego dnia pobytu w Raciborzu, dzieci odwiedziły m. in. dzielnicę Brzezie, gdzie miały okazję spojrzeć na cały Racibórz z najwyższego punktu miejscowości, wysłuchać legend związanych z tym terenem, złożyć kwiaty na grobie s. Marii Dulcissimy, a także pobawić się z brzeską młodzieżą. W Brzeziu dzieci z Bogatyni otrzymały podarunki od miejscowego proboszcza, a także zostały poproszone o przekazanie darów innym dzieciom poszkodowanym przez powódź w Bogatyni.

 

Dzieci pytane o to czy tęsknią za domem, za rodzicami, odpowiadały niemalże jednomyślnie:- Nie chcę wracać do domu. Trochę tęsknię za mamą, ale tu jest bardzo fajnie i tyle się dzieje, że chciałabym tu jeszcze zostać – mówiła siedmioletnia Oliwia.

 

Młodzież  5 września, po dwóch tygodniach pobytu w Raciborzu, o godzinie 15:00 odjechała z powrotem do Bogatyni.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here