Yach za debiut realizatorski dla TrzyDwa%UHT

Wideoklip raciborskiej grupy TrzyDwa%UHT pt. "Lista zakupów na miesiąc maj" zwyciężył w kategorii "Debiut realizatorski" zakończonego w niedzielę wieczorem w Gdańsku 19. Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2010.

- reklama -

Na festiwal zgłoszono ogółem 251 wideoklipów. O nagrody rywalizowało 30 wideoklipów w pięciu kategoriach. Ich przeglądu oraz wyboru dzieł nominowanych do danej kategorii dokonało ośmioosobowe jury, w którym zasiadali m.in. twórcy festiwalu Yach Paszkiewicz i Magda Kunicka-Paszkiewicz, dziennikarze muzyczni Robert Leszczyński, Piotr Metz i Hirek Wrona oraz muzyk i reżyser Łukasz L.U.C. Rostkowski.

 

 

Yacha za najlepszy wideoklip animowany otrzymał teledysk zespołu Lao Che "Życie jest jak tramwaj" w reżyserii Łukasza Rusinka. Yacha w kategorii na najbardziej innowacyjny wideoklip otrzymał teledysk zespołu Strachy na Lachy – "Żyję w kraju" w reżyserii Radka Wysokiego i Piotra "Pitolda" Maciejewskiego. W kategorii "Kreacja aktorska" zwyciężył wideoklip Black River "Lucky in Hell", w którym wystąpiła aktorka Magdalena Cielecka. W konkursie teledysków dla dzieci "Mały Jaś" zwyciężyli Justynka i Tomek w piosence "Taniec Połamaniec" w reżyserii Mariusza Paleja. Wideoklip raciborskiej kapeli Trzydwa%UHT do utworu "Lista zakupów na miesiąc" w reżyserii Tomasza Kozika, Katarzyny Gierszewskiej i Tomasza Bulendy otrzymał Yacha za najlepszy debiut.

 

 

Jak mówi wokalista Uhatków, a także producentka teledysku, Katarzyna Gierszewska: -W produkcję tego teledysku zaangażowany był sztab zaprzyjaźnionych osób. Tej pomocy potrzebowaliśmy, ponieważ porwaliśmy się na dość karkołomne przedsięwzięcie. Wymyśliliśmy sobie stworzenie bajkowego świata sklepików z dziwnymi przedmiotami. Należało zbudować scenografię od podstaw. Kręciliśmy przez calutkie 2 dni, a cały tydzień w wielkiej hali budowaliśmy ten kolorowy świat. W rolę osobliwym sklepikarzy wcielili się członkowie zespołu, a ja klientka-wariatka snułam się po tych miejscach, z każdego wynosząc jakieś dziwności, z których w końcowej scenie po swojemu zbudowałam sobie mężczyznę. Chcieliśmy, żeby teledysk był magiczny. I chyba nam się udało.

oprac./p/;/ab/

- reklama -

7 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here