Muzyczne Zaduszki w WCK

0

29 października o godzinie 19.00 na scenie klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpią grupy Bloo oraz Procent Blues. Wstęp 7 zł.  

BLOO
- reklama -

 

 

W Bloo muzyka jest rzeczywistością, źródłem energii i emocji. Obserwacją świata, ludzi i wydarzeń, które trwale zapisują się w naszej pamięci. Powstanie zespołu datuje się na przełom lutego/marca. W czerwcu tego roku, Bloo nagrywa swoje pierwsze utwory w studio No Fear Records, pod czujnym okiem Krzyśka „Leona” Lenarda i Arka Dzierżawy. W międzyczasie zespół odwiedza „Suplement Rockowy” w Zabrzu na którym zdobywa 1 miejsce oraz możliwość nagrania singla w studiu Dreams w Katowicach. W październiku 2010 grupa rozpoczyna swoją pierwszą trasę koncertową po kraju. Aktualnie Bloo pracuje nad debiutancką płytą.

PROCENT BLUES
 
 

Za oficjalną datę powstania zespołu Procent Blues zespołu można przyjąć grudzień 2005 roku. Pomimo, że zespół istniał juz wcześniej, a różni muzycy przewijali się przez jego skład, to dopiero wtedy zaczął się klarować styl w jakim zespół gra obecnie. Z założycielskiego grona, do dziś w zespole grają gitarzysta Arek Karut oraz perkusita Marcin Grochowski. Do zespołu dołączyła w późniejszym czasie wokalistka Karina Stukator oraz basistka, Paulina Bugiel. Ostatnie zmiany personalne w składzie zespołu nastąpiły w 2009 roku, kiedy to zespół opuściła wokalistka, a w następnych miesiącach brzmienie zespołu zostało wzbogacone przez klawiszowca Michała Mentla oraz harmonijkarza Michała Gowika. Muzyka jaką grają to głównie rythm & blues wzbogacany często o elementy takich stylów jak funk czy rock & roll.

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here