Ubierz miasto w zieleń – co jeszcze w ten weekend?

0

W Szymocicach odbędzie się wielkie święto piwa, czyli Oktoberfest. W Raciborzu odbędą się koncerty grup Proletaryat oraz Alcoholica, a w Krowiarkach odbędzie się Hubertus.

Alcoholica w Atmosfear

- reklama -

W piątek, 24 września o godzinie 20.00 w pubie Atmosfear będziemy mieli okazję posłuchać największych przebojów zespołu Metallica w wykonaniu świetnego coverbandu Alcoholica. Każdy występ jest dla grupy ogromną przyjemnością. Członkowie coverbandu lubią wszystkie wykonania swoich mistrzów, dlatego też prezentują cały repertuar zespołu . W obecnym składzie grają 1,5 roku i ten czas spożytkowali na dopracowanie oferty. Odpowiednie przygotowanie materiału który grają, pochłania ich bez reszty. Jak mówią: „granie muzyki zespołu Metallica to zaszczyt i powód do dumy”.

 

 

Jubileusz 40-lecia MKS-SMS „Victoria” Racibórz

24 września najpierw podczas uroczystej galii, a później w restauracji "Raciborska", sportowcy i trenerzy klubu MKS-SMS "Victoria" Racibórz będą świętować 40-lecie istnienia klubu. O godzinie 13.00 w Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się uroczysta akademia. Natomiast o godzinie 18.00 w restauracji "Raciborska" odbędzie się "Spotkanie po latach".

"Muzyczny Wiedeń" w Rydułtowach

24 września w Sali Kameralnej przy ul. Strzelców Bytomskich 9a w Rydułtowach o godzinie 18.00 odbędzie się koncert tematyczny pn. "Muzyczny Wiedeń". Podczas koncertu wystąpi: Monika Sikorska – Wojtacha (fortepian). W programie utwory klasyków wiedeńskich: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Josepha Haydna i Ludwiga van Beethovena.

Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim

24 września o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim. Marcin Bruczkowski to polski pisarz, informatyk i perkusista. Dotychczas opublikował cztery powieści, w których zawarł swoje doświadczenia i przygody z zagranicznych podróży. Najnowsza, ukończona w sierpniu 2008, wydana 14 listopada, nosi tytuł Radio Yokohama.

 

 

Wrzesień z Tetraedrem w "Strzesze"

24 – 26 września raciborzanie będą mięli okazję obejrzeć 5 spektakli grupy teatralnej Tetraedr. 26 września publiczność będzie miała okazję obejrzeć premierowo, najnowszy spektakl pt. "Przetarg" w reżyserii Grażyny Tabor. Będzie można zobaczyć również trochę starsze spektakle pt. "Kto usta Twe całował", "Renety, goldeny", "Na ulicy Szewskiej" oraz "What a bloody story". Wstęp na każdy spektakl 5 zł.

Ubierz miasto w zieleń – edycja 2

Już 25 września na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata od 10:00 do 13:00 odbędzie się druga edycja akcji ekologicznej „Ubierz miasto w zieleń”. Jeżeli Twoja szafa cierpi na chroniczny brak miejsca, jeżeli Twoje buty już dawno nie widziały swoich pudełek, ba! nawet nie wiesz o ich istnieniu, jeżeli kolejny wyszperany szalik ginie w stosie innych, jeżeli pasek ma już o dziurkę za mało, mamy na to receptę! Podczas imprezy pn. „Ubierz miasto w zieleń 2” wymienisz swój sweterek na czyjąś cudną sukienkę, a bluzeczka od teściowej w jej ulubionym wrzosowym kolorze wreszcie znajdzie odpowiednią dla siebie osobę.

 

 

A i tobie na pewno wpadnie w oko coś ciekawego. Wymienić możesz ubrania, buty, wszelkie dodatki i gadżety – warunek: muszą być czyste i w dobrym stanie. Ubrania będzie można wymieniać 25 września od godziny 10:00 do 13:00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata w Raciborzu. Osoba, która chce nabyć ciuszek, wrzuca do puszki symboliczną złotówkę. Za zebrane pieniądze, w Raciborzu zostaną zasadzone nowe drzewka. Ubrania, które nie zostaną wymienione na akcji, będą przekazane mieszkankom Domu Samotnej Matki z Dzieckiem „Maja” w Raciborzu.

Jak oni tańczą w Radlinie

W sobotę 25 września o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się koncert charytatywny „Jak oni tańczą”.  W ostatnią sobotę września na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie zatańczy siedem par. Amatorów poprowadzą członkowie Amatorskiego Zespołu Tańca Towarzyskiego Deja Vu. Ocenia ich jury oraz zgromadzona w sali widowiskowej publiczność. Publiczność też głosuje na swojego faworyta. Dochód z koncertu w całości, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie przeznaczony na Stowarzyszenie Radlińska Przystań. Bilety w cenie 15 zł można nabyć od 13 września w kasie MOK.

Proletaryat wystąpi w Dybcówce

W sobotę, 25 września o godzinie 20.00 w klubie Dybcówka w Raciborzu wystąpi grupa Proletaryat. Bilety w cenie 20/25 zł. Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku utworzony przez Tomasza "Oleya" Olejnika, Dariusza "Kacpra" Kacprzaka i Jarosława "Siemiona" Siemienowicza. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności.

 

 

Oktoberfest w Szymocicach

25 – 26 września na terenie ośrodka AquaBrax w Szymocicach odbędzie Oktoberfest – święto, na które powinien przybyć każdy prawdziwy miłośnik złotego napoju. Pierwszego dnia impreza rozpocznie się o godzinie 16.00. Wystąpią m.in. kabaret Masztalscy, grupa Duo Fenix, Mirek Szołtysek i Darek Nowicki. W niedzielę na scenie zaprezentuje się również zespół B.E.A.R. oraz Mirek Jędrowski. Całą imprezę poprowadzą Piotr Scholz i Gracjan Humeniuk.

Film o Krzysztofku na Końcu Świata

26 września na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się premiera filmu. Jakiego? Pod koniec lipca ekipa filmowa pod przywództwem Kasi Gierszewskiej kroczyła łobuzerskimi śladami przedwojennego Krzysztofka, a raciborski filozof Zbyszek Wieczorek prostował, że ten Krzysztofek to żaden łobuz a filozof! Tak właśnie powstał 10-minutowy filozoficzny dokument fabularyzowany o słynnym, choć niedocenionym Raciborzaninie Krzysztofku, znanym oficjalnie jako Hugo Christoph. W rolę Krzysztofka wcielił się Piotr Dominiak, a w role przedwojennych Raciborzan – ci współcześni, z grupy Tetraedr: Kamila Besz, Jakub Gajski, Gosia Gatlik, Ola Gierszewska, Ania Jegerska, Łukasz Kowalski, Tobiasz Mayer i Magda Tabor.

 

 

III Piknik Modelarski

W niedzielę, 26 września od 10.00 na łąkach przy wałach obok Auchana odbędzie się III Piknik Modelarski "MINI AIR SHOW" organizowany przez Raciborską Grupę Modelarską. Program imprezy będzie zawierać pokazy: modeli latających szybowców  miedzy innymi o rozpiętości 5m, akrobacja modeli latających  ze smugaczami dymowymi, pokaz latających replik samolotów z I i II wojny światowej, akrobacja modeli śmigłowców RC, pokaz lotu modelu paralotni RC.

Zakończenie Lata – Rowerem po Pszowie

Już po raz kolejny Urząd Miasta Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” organizują rajd rowerowy pod hasłem „Zakończenie Lata – Rowerem po Pszowie”, który odbędzie się w niedzielę 26 września. Rajd wyruszy o godzinie 13.00 z parkingu lodowiska w Pszowie przy ul. Sportowej, a jego zakończenie przewidziane jest na godzinę 17.00 na strzelnicy KWK „Rydułtowy – Anna”. W trakcie rajdu rozegrane zostaną konkurencje sprawnościowe z nagrodami, przewidziano również tradycyjne pieczenie kiełbasy na ogniu.

Będą gonić lisa w Krowiarkach

W sobotę 25 września w Krowiarkach odbędzie się Hubertus. – To święto miłośników koni, atrakcji nie zabraknie – obiecuje Katarzyna Ziegler, która wraz z mężem Pawłem organizuje przedsięwzięcie. Impreza rozpocznie się mszą świętą w intencji myśliwych, hodowców i miłośników koni, a następnie ulicami Krowiarek przejedzie parada jeźdźców i zaprzęgów. Później odbędzie się tradycyjna pogoń za lisem. W programie również: popisy kaskaderskie, występy i zabawa taneczna. Początek o godzinie 13.00.

 

Nagranie powstało we współpracy z Radiem Mittendrin

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here