Piotr Klima – Rada Miasta

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Piotr Klima i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Piotra Klimy

 

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Piotr Klima: Trudne pytanie, bo dość wiele udało mi się zrobić, ale trzeba przyznać że nie wszystko. Jeszcze nie dokonałem sobie bilansu kadencji. Niektóre rzeczy dotyczyły ogółu mieszkańców, inne dotyczyły określonych grup, jeszcze inne miejsc. Tak na szybko przypominając sobie, inicjatywa uniwesytetu trzeciego wieku bardzo się powiodła, że ludziom w wieku seniorskim dzięki staraniom grupy ludzi udało się zapewnić godną starość i ciekawą możliwość spędzenia wolnego czasu. Inne inicjatywy wynikały z harmonogramu prac rady i dotyczyły miasta.

Wznawiamy bój z dopalaczami który podjęliśmy 2 lata. Ostatnio udało się bardzo spotkanie podwórkowe na ulicy kolejowej pierwsze w historii miasta żeby powspominać, a jednocześnie żeby rada miasta miała przyczynek do dyskusji czym jest dziś podwórko w sprawach wychowania i integracji młodzieży, środowiska. Bardzo potrzebna jest współpraca ze stowarzyszeniami, jak podaj rękę, z którym robimy wspólne imprezy. Za duży sukces poczytuję sobie organizację sesji naukowych wspólnie z archiwum państwowym na ciekawe tematy i z ciekawymi ludźmi. Ze spraw gospodarczych, dla rozwoju miasta. Przedmiotem moich starań był również kwestie bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwa na drogach i chodnikach. Do tego działania związane z oświatą, szkolnictwem, wychowaniem, kulturą, sportem, rozrywką z tych rzeczy możemy być dumni, że jako miasto popieramy.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Piotr Klima: Do wielu rzeczy się zapalałem ale różne okoliczności nie pozwoliły. Uważam tę kadencję za udaną i dobrą, aczkolwiek z dużym niedosytem spraw niezałatwionych, które nie znalazły poklasku radnych. Ubolewam, że sypie nam się sieć usługowa w zakresie usług drobnych, rzemiosła, żałuję, że sklepy się zamykają i coraz więcej pustych lokali. Jeszcze nie miałem czasu i okazji aby się nad tym głęboko zastanowić, aczkolwiek mam swiadomość, że taki rachunek sumienia muszę wykonać.

Redakcja: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Miasta?

Piotr Klima: Tak. Jestem już radnym dwie kadencje, wydawałoby się, że wystarczy, niech przyjdą inni, młodzi. Jeśliby jednak ktoś uważał, że to doświadczenie się przyda, to chętnie podejmę to wyzwanie, że uda się wykonać te rzeczy, których nie udało się dotąd zrealizować.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here