Przewodniczący dziękuje i chwali komisję

19 października odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie powiatowej komisji rozwoju gospodarczego. – Przez ten czas wspólnie wiele osiągnęliśmy, widać efekty naszych starań – podsumował mijającą kadencję  jej przewodniczący L. Malcharczyk, dziękując za 4 lata wspólnej pracy na rzecz powiatu.

– Jestem dumny, że miałem przyjemność kierować pracami komisji, która składa się z tak wspaniałych osób i która tak dużo wniosła – powiedział na wstępie Malcharczyk. Radny wynotował sobie listę osiągnięć, jakimi komisja może pochwalić się m.in. w dziedzinie promocji regionu czy współpracy międzynarodowej (pełna nazwa komisji brzmi: Komisja Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą). Zdaniem Malcharczyka niektóre z tych działań już przynoszą efekty: – Prężnie działa Agencja Promocji na Zamku Piastowskim zorganizowana w sposób podpatrzony u naszych zagranicznych partnerów. Będziemy mieli logo powiatu. Ogłoszenia o terenach pod inwestycje ukazują się w ogólnopolskiej prasie. Kwitną kontakty międzynarodowe zainicjowane przez ekipę starosty. To już nie tylko zachód, ale i wschód, proszę zobaczyć, ile gminy mają z tego korzyści, ile się dzieje – wyliczał, podkreślając dobrze funkcjonującą współpracę z mediami, dzięki którym praca radnych jest w społeczeństwie zauważana.

- reklama -

 

Powodem do zadowolenia są także tematy, które nie doczekały się co prawda jeszcze realizacji, ale dzięki inicjatywie komisji i jej członków  trafiły do szerszej świadomości publicznej. – Mam tu na myśli głównie poruszenie przez nas kwestii odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza kanału Odra – Dunaj. To w dużej mierze dzięki nam kanał, którym wcześniej zajmowała się garstka pasjonatów, zainteresował inne samorządy w Polsce. A to powoduje, że podejmowanych jest coraz więcej działań przybliżających ten projekt do realizacji.

 

Z pracy radnych zadowolony jest również starosta. – Różnie można sprawować mandat radnego powiatowego. Można wziąć materiały, przyjść na komisję, później na sesję, zagłosować i to wszystko. Dlatego cieszę się, że członkowie naszych komisji powiatowych nie ograniczają się tylko do tego co muszą robić, ale sami podejmują wiele ciekawych inicjatyw, dzięki którym powiat może się rozwijać – komplementuje Adam Hajduk.

 

/ps/

 

 

 

———————————————————————

Polecamy również:

 

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Leo, Twojo Sterna już zgosła, na gupie godki żoden się już nie nabierze. Głupi żeś jest, Nie trza nom Twoich konsulów i Hajduka z Głubczyc. Jo wim, że za kożda złotówka do du… wleziesz kożdemu, a czemu już festynów nie prowadzisz, kase żeś chcioł?

    Myślisz że ludzie o tym nie wiedzą? My tu pytali w unsere Gemainde, nikt Cie tu nie chce, man kann uber dich NUR lachen (Z Ciebie możno sie tylko śmioć)

  2. Leo Twojo Sterna już zgosła, na gupie godki żoden sie już nie nabierza. Gupi żes jest, nie trza nom Twoich konsulów i Hajduka z Głubczyc. Jo wim, że za kożda złotówka do du… wleziesz kożdemu, a czemu już festynów nie prowadzisz?
    Kase żeś chcioł? Myślisz że ludzie nie o tym wiedza ? My wiemy w unsere Gemeinde, żoden Cie tu nie chca, man kann uber dich nur lachen (możno sie z Ciebia ino śmioć)

  3. Radny Leon Malcharczyk pieczołowicie zadbał o to aby swoją fizjonomię zakotwiczyć na tym portalu.Nie dość na tym, spodziewam się, ze w najbliższym czasie przypuści szturm na wszystkie raciborskie media, portale etc. I to bez ich zaproszenia. Czy to ważne, że nikt go nie chce?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here