„Medytatio Mortis” Kazimierza Frączka

0

31 października o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Medytatio Mortis" Kazimierza Frączka. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert zespołu Tetramorfy.

Kazimierz Frączek
 
Zajmuje się malarstwem sztalugowym od barwnych krajobrazów aż do ekspresyjnych scen religijnych i malarstwa inspirowanego bizantyjską ikoną. Wystawy indywidualne Pana Kazimierza prezentowane są nie tylko w Raciborzu. Jest także autorem ilustracji do wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, kilku tysięcy ilustracji kolorowych i czarno-białych do serii "Encyklopedia zwierząt" oraz plakatów i znaków graficznych. W 2003 r. założył zespół muzyczno – wokalny "Rodzina", który występował na festiwalach, imprezach kulturalnych w Raciborzu oraz poza jego granicami, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. Na przełomie 2004-2007 w reżyserii Pana Kazimierza Frączka zostały przygotowane i wystawione przez pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Świętej Notburgi oraz studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu, trzy spektakle pantomimiczno-taneczne: "Życie świętej Notburgi", "Wino i Chleb" oraz "Upadłe Anioły.

- reklama -

 

 

Tetramorfy

Dawniej "Trąby Jerycha", ale ze względu na zbyt duże podobieństwo z bytomskim zespołem rodzinnym nastąpiła zmiana nazwy. Na zespół składają się dwie muzykujące rodziny Frączków i Regiewiczów, w których ojcowie wraz z dziećmi grają i śpiewają muzykę inspirowaną duchem wschodnim. Muzyka zespołu wyrasta z różnych korzeni, ale łączy się w przekazie chrześcijańskim, na który składają się psalmy i hagady. Zespól powstał w maju 2008 r. korzystając z indywidualnych doświadczeń muzycznych zespołu raciborskiego rodziny Frączków "Rodzi_Na" oraz zabrzańskich rodziny Regiewiczów "Towarzystwo Oceaniczne". Zespół wydał w sposób niezależny płyty "Trąby Jerycha" oraz "Tetramorfy". Pracował także nad projektem Yonati wraz O.Tomaszem Pacyfikiem Regiewiczem.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here