Debaty nie było. Kandydaci na zwolnieniach

Tylko Tomasz Kusy stawił się na debatę pomiędzy kandydatami na prezydenta miasta. Piotr Klima i Robert Myśliwy nie mogli przybyć z przyczyn zdrowotnych, zaś Mirosław Lenk uznał za "bezcelowe" prowadzenie debaty tylko z jednym kandydatem.

W poniedziałek miała odbyć się debata prezydencka pomiędzy kandydatami na najwyższy urząd w mieście, zorganizowana przez tygodnik Nowiny Raciborskie. Niestety nie odbyła się. Choć wcześniej wszyscy czterej kandydaci – Mirosław Lenk, Piotr Klima, Robert Myśliwy i Tomasz Kusy – deklarowali udział w spotkaniu, w PWSZ pojawił się tylko ten ostatni, reprezentant Komitetu Obywatelskiego Raciborzan. – Jeszcze dzisiaj o godzinie 10.00 myśleliśmy, że wszyscy kandydaci pojawią się na debacie – mówił Adrian Czarnota, redaktor naczelny "Nowin Raciborskich".

- reklama -

 

 

 

W imieniu kandydatów KWW Porozumienie Samorządów (Piotr Klima) i KW RSS Nasze Miasto (Robert Myśliwy), reprezentujący ich Bronisław Niewiadomski i Piotr Dominiak wyjaśnili powody nieobecności i przeprosili za ich absencję. Myśliwego zatrzymała w domu grypa, zaś Piotr Klima dziś zasłabł i trafił do szpitala na obserwację.  Przebywają oni na zwolnieniach lekarskich. To wystarczyło, by z udziału w debacie wycofał się urzędujący prezydent Miroslaw Lenk. "Oświadczam, że w związku z otrzymaną informacją […] o nieobecności na dzisiejszej debacie Panów Piotra Klimy i Roberta Myśliwego uważam za bezcelowe prowadzenie debaty tylko z jednym kandydatem" – napisał w oświadczeniu, które w jego imieniu odczytał Artur Wierzbicki. 

 

 

 

– Bardzo chętnie wymieniłbym poglądy z moimi kontrkandydatami. Cenie sobię spotkania z wyborcami. Przykro mi, że obecny prezydent uważa dzisiejszą debatę za bezcelową. Myślę, że wyciągniecie Państwo z tego wnioski – mówił jedyny obecny na debacie kandydat na prezydenta miasta, Tomasz Kusy. – Postaramy się zorganizować tę debatę jeszcze  raz. Chcielibyśmy ją zorganizować jeszcze przed pierwsza turą wyborów. Może w przyszłym tygodniu – zakończył 20-minutowe spotkanie w auli PWSZ, Mariusz Weidner z "Nowin Raciborskich".

 

/p/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Jakby Lenk zachował się w porządku, to przyszedłby na debatę, przeprosił ludzi i powiedziałby, że z honorowych względów – brak dwóch kandydatów – nie weźmie w niej udziału, po czym obiecałby, że jest gotów do debaty w innym terminie. Ale przynajmniej by się pokazał, na znak że nie olewa ludzi oraz z szacunku do tych którzy mieli zamiar na niego głosować. Nic z tych rzeczy nie zrobił. Mało tego – w swoim oświadczeniu nawet nie raczył przeprosić wyborców. Co to miało być takie jakieś oświadczenie?!!! Wyborców to miał ten pan w głębokim (….) poważaniu i źle to o nim świadczy. Brak głosu! Jestem na NIE.

  2. Szanowni Państwo. Proszę wybaczyć mi moją niedyspozycję i nieobecność na wczorajszym spotkaniu. Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że moi uczniowie są przynajmniej tak samo dla mnie ważni jak moi wyborcy, więc jeżeli przez najbliższe dni nie będzie mnie w pracy to z tych samych powodów, co oczywiste, nie może mnie być także w miejscach publicznych. I to zarówno ze względu na niedyspozycję jak i przepisy prawa. Jednocześnie wszystkich którzy przybyli do auli PWSZ chciałbym jeszcze raz za moją absencję serdecznie przeprosić. Jestem do Państwa dyspozycji w najbliższym możliwym terminie. Z wyrazami szacunku. Robert Myśliwy

  3. Czy ten kandydat nie ,,poluje przypadkiem,, by awansować z wieżowca do … własnego domku ?
    Wszak w ulotce to … Przedsiębiorczy Prezydent …
    POprzednik nieźle na tym wyszedł a był tylko POpularnym ,,belfrem,, ……

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here