Weekend: wypadek, włamanie i nietrzeźwi kierowcy

W sobotę, 20 listopada 22-letni mężczyzna próbował włamać się do jednego z domów jednorodzinnych w Wojnowicach. W Raciborzu doszło do poważnego wypadku oraz do zatrzymania 5 nietrzeźwych kierowców.

Do włamania doszło 20 listopada w Wojnowicach. 22-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego wybił szybę w jednym z domów jednorodzinnych po czym chciał wejść do środka. Spłoszyli go mieszkańcy domu, którzy zaniepokojeni wezwali policję. Włamywacza zatrzymano, jednak zdąrzył on pomalować farbą fluorescencyjną stojący na podjeździe samochód. Straty oszacowano na 3000 zł.

- reklama -

W nocy z soboty na niedzielę na skrzyżowaniu ulic Staszica i Opawskiej w Raciborzu doszło do wypadku. 22-letnia kobieta kierująca fiatem seicento w stanie nietrzeźwości 1,03 mg/l w trakcie wykonywania manewru skrętu w prawo utraciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w sklep. Ranny został 26-letni pasażer samochodu.

W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie powiatu zatrzymano również 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich to rowerzysta, natomiast pozostali to kierowcy samochodów. Rekordzistą był właśnie jeden z kierowców, który usiadł za kierownicę samochodu mając 1,04 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here