Strzelcy z Głubczyc u raciborskich pograniczników

25 listopada funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu gościło 13 członków Związku Strzeleckiego z Jednostki Strzeleckiej 3009 w Głubczycach.

Mimo, że to kolejna wizyta strzelców z tej jednostki w obiekcie Straży Granicznej, większość z odwiedzających, którzy niedawno wstąpili do tej organizacji nie była jeszcze w raciborskiej komendzie. W trakcie wizyty młodzi strzelcy zwiedzili obiekt, obejrzeli salę tradycji oraz krytą strzelnicę, gdzie mogli wypróbować swoje umiejętności na multimedialnym trenażerze strzeleckim oraz strzelając z broni pneumatycznej.

- reklama -

 

 

 

 

 

Spotkanie młodych ludzi w mundurach „Strzelca”, ze swymi starszymi kolegami – funkcjonariuszami Straży Granicznej, są elementem trwającej od początku istnienia Związku Strzeleckiego współpracy ze Strażą Graniczną, usankcjonowanej specjalnym porozumieniem zawartym na szczeblu kierownictwa „Strzelca” i Komendy Głównej Straży Granicznej. Celem współpracy jest m.in. ze strony Straży Granicznej przede wszystkim pomoc i wspieranie działań Związku Strzeleckiego w zakresie rozwijania wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i społecznych, a także propagowania służby w Straży Granicznej m.in. poprzez rozwijanie zainteresowań członków organizacji oraz podnoszenie poziomu ich wiedzy na temat formacji.

 

SG

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here