Budowa ronda rozpocznie się wiosną

Dokumentacja projektowa już jest, pieniądze także. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Eichendorffa – Matejki – Opawska powinna ruszyć już wiosną. Przebudowie skrzyżowania towarzyszyć będzie remont ulicy Eichendorffa na całej jej długości.

– Złożyliśmy już wniosek do "schetynówki". Jako że jest to duży koszt, postanowiliśmy zdobyć na to 50% środków. Po co robić to wszystko ze środków własnych? Rondo w przyszłym roku na pewno powstanie – mówił w październiku prezydent, Mirosław Lenk. Niedawno ogłoszono listę dofinansowanych projektów. Racibórz na budowę ronda otrzymał 383 tys zł. To mniej niż zakładano, gdyż remont wyceniono na 1,6 mln zł. Mimo to rondo powstanie. Jak zapewniają urzędnicy, jego budowa ruszy wiosną.

- reklama -

 

Projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Eichendorffa – Matejki – Opawska.

 

W przyszłym roku wyremontowana zostanie również jedna z ulic prowadząca do nowo powstałego ronda – ulica Eichendorffa. Remont w tym przypadku odbędzie się dwuetapowo. Jako pierwszy wyremontowany zostanie odcinek od ul. Opawskiej do ul. Waryńskiego/ul. Bema, a następnie odcinek od ul. Waryńskiego/ul. Bema do ul. 1 Maja.

Pieniądze z Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych otrzymał też powiat raciborski. Na remonty dróg (m.in. dokończenie ulicy Brzeskiej) starostwo otrzymało ponad 3,1 mln zł.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here